Konin. Spotkanie z Michałem Koterskim w Kinie Centrum - odtwórcą roli Gierka

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Udostępnij:
Filmowy Edward Gierek (Michał Koterski) odwiedzi Kino Centrum. Aktor weźmie udział w projekcji filmu w reżyserii Michała Węgrzyna ,,Gierek”. Na spotkanie i pokaz filmu zapraszamy 26 stycznia o godz. 18.00. Zgodnie z zasadą, panującego wówczas dobrobyty, w tym dniu bilety na seans w cenie 13 zł. Na widzów będą czekać także niespodzianki.

Towarzysz Gierek odwiedzi Kino Centrum

Aktor Michał Koterski weźmie udział w projekcji filmu w reżyserii Michała Węgrzyna ,,Gierek”. Na spotkanie i pokaz filmu zaprasza Kino Centrum 26 stycznia o godz. 18.00

Reżyser Michał Węgrzyn podjął się trudnego tematu związanego z historią naszego kraju. Na duży ekran postanowił przenieść historię człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie i porusza dogłębnie – Edwarda Gierka.

Film po raz pierwszy ukazuje historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych I sekretarzy KC PZPR – dla jednych kluczowej postaci, która rozpoczęła proces przemian w socjalistycznej Polsce, i dobrego gospodarza, dla drugich – osoby odpowiedzialnej za zagraniczne długi, które doprowadziły do kryzysu gospodarczego w Polsce.

Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran. /opis dystrybutora/

W filmie obok Michała Koterskiego zobaczymy także Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Więdłochę, Sebastiana Stankiewicza, Antoniego Pawlickiego, Rafała Zawieruchę, Ewę Ziętek, Jana Frycza czy Cezarego Żaka. Gierek jest najnowszym filmem Global Studio, producentów „Procederu”, „Krime Story. Love Story”.

Towarzysz Edward Gierek (ten prawdziwy) odwiedził Konin 21 marca 1973 roku.

Pierwszy sekretarz wpadł obejrzeć konińską Hutę. Był w drodze na partyjną konferencję w Poznaniu, więc czasu za dużo nie miał.

W artykule opisującym wizytę Edwarda Gierka w Koninie, zamieszczonym w Wielkopolskim Zagłębiu (wydani nr 6 z 1973 roku) jego autor cytuje słowa polityka ,,Żałuję, że moja wizyta trwała tak krótko – powiedział na zakończenie sekretarz KC – mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze okazja aby zwiedzić całą Hutę i Zagłębie Konińskie”

I taka okazja się zdarzy się już wkrótce. Filmowy Edward Gierek (Michał Koterski) z troszkę dłuższą wizytą, wpadnie do Konina już 26 stycznia.

Na spotkanie z aktorem, podczas którego zdradzimy kulisy powstania filmu, zapraszamy do Kina CENTRUM w środę 26 stycznia o godz. 18.00.

Filmowa kolacja w Zagrodzie Borowo spotkanie z Michałem Koterskim .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dwaj Panowie Pingo - wystawa malarstwa Kołpanowicz&Cruz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie