Konin. Rytmix na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie nad Menem

GB
Studio Tańca Rytmix na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie nad Menem
Studio Tańca Rytmix na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie nad Menem Fot. Studio Tańca Rytmix
Dziesięć pucharów przywieźli do Konina reprezentanci Studia Tańca Rytmix z Mistrzostw Świata, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem. Na imprezę zjechało się ponad 2 tys. tancerzy z czterech kontynentów.

Na Mistrzostwach Świata Jazz Dance, Modern oraz Balet można było podziwiać reprezentantów m.in. Kanady, Finlandii, Czech, Bułgarii, Niemiec, Rosji, Słowenii, Węgier, Norwegii, Serbii, Włochy, Gibraltar, RPA oraz Japonii. Tak jak i w ubiegłych latach wśród reprezentantów Polski znaleźli się tancerze Studia Tańca Rytmix z Konina.

Tancerze przez pięć dni w Ballsporthalle Frankfurt zmagali się w solówkach, duetach, mini formacjach i formacjach. Koniński Rytmix dwukrotnie stanął na podium i zdobył wiele finałowych miejsc.

2. miejsce i tytuł Wicemistrza Świata
zdobyła mini formacja Jazz Dance do 11 lat z układem "New Jork" w składzie: J. Binkowska, W. Kamińska, J. Nowak, O. Raszewska, A. Sieczkowska, M. Siemaszko, R. Skonieczna.

3. miejsce i brązowy medal zdobyła formacja Jazz Dance w kat.12-15 lat. z układem "Fergie" (na 13 zespołów startujących) w składzie: K. Furmaniak, K. Jania, N. Jóźwiak, Z. Kazuś, M. Lebica, I. Leczyk, O. Maciaszek, W. Majewska, M. Niemiec, A. Nowicka, K. Wróbel, K. Pilarski, W. Popiela, K. Rogaczewska, G. Wierońska, K. Winciaszek, I. Zielińska.

4. miejsce
finałowe (na 14 zespołów startujących) zdobyła mini formacja Jazz Dance 12-15 lat w składzie: K. Furmaniak, K. Jania, W. Majewska, K. Pilarski, K. Rogacyewska, G. Wierońska, K. Winciaszek.

4. miejsce finałowe zajęli także: Kinga Furmaniak w kat. solo Jazz Dance 12-15 lat, Bartosz Dopytalski w kat. solo Jazz Dance pow. 15 lat, Kajetan Pilarski w kat. Modern 12-15 lat, Kajetan Pilarski w kat. Jazz Dance 12-15 lat.

6. miejsce finałowe - formacja modern 12-15 lat za układ "Nietolerancja".

6. miejsce
finałowe - mini formacja modern dzieci do 11 lat w składzie: A. Drewnikowska, A. Golis, W. Kamińska, L. Larus, W. Podlasińska, O. Raszewska, M. Siemaszko.

7. miejsce - K. Furmaniak, W. Majewska duet Jazz Dance 12-15 lat.

7. miejsce zdobyła formacja Modern w kat. pow. 15 lat za układ "Święto Wiosny" w składzie: K. Bielik, B. Dopytalski, M. Konopacka, I. Kucal, Sz. Ludwin, K. Łapaj, K. Pirańska, M. Radke, M. Ryznar, A. Sikorska, O. Siwińska, W. Skórzewska, Sz. Ślugaj, O. Tomczak, M. Truśkiewicz, M. Wiśniewska, K. Wlazły, M. Wolna, E. Wolska.

8. miejsce - A. Drewnikowska, W. Kamińska w kat. duety Modern do 11 lat.

9. miejsce - Bartosz Dopytalski w kat. solo Modern pow. 15 lat.