Konin. Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szabli. Koniński Klub Szermierczy na podium [ZDJĘCIA]

Marcin Maliński
Dobiegły końca zawody w szabli kobiet i mężczyzn w Koninie, w których udział wzięło ponad 140 zawodników. O puchar rywalizowali młodzi szermierze z całej Polski, a także z zagranicy. Jeden z wychowanków Konińskiego Klubu Szermierczego stanął na podium zajmując drugie miejsce.

Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szabli

Do rywalizacji o Puchar Polski stanęło 74 mężczyzn i 70 kobiet, lecz to w kategorii mężczyzn mogliśmy podziwiać naszych szermierzy bliżej podium, a jednego z nich na drugim miejscu.

Tytuł wicemistrza wywalczył Adam Kaczmarczyk z KKSZ. Dalej, na 9 miejscu znalazł się Filip Radoch i na 12 Kacper Malcer. Szermierze z Konina zajęli także miejsca: 38, 48, 50, 55, 63, 68, 69.

W szabli kobiet, dziewczyny z konińskiego klubu plasowały się na miejscach 25, 39, 43, 47, 52, 67, 68 i 69. Na najwyższym miejscu zajętym przez podopieczną KKSZ-u znalazła się Zofia Markowska.