Konin. Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni!

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni! W konkursach przyznano łącznie 22 nagrody i wyróżnienia. Laureatom wręczyli je Marszałek Marek Woźniak oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa podczas gali, która odbyła się w środę 20 października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni! W konkursach przyznano łącznie 22 nagrody i wyróżnienia. Laureatom wręczyli je Marszałek Marek Woźniak oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa podczas gali, która odbyła się w środę 20 października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Urząd Marszałkowski Poznań
Udostępnij:
11 placówek edukacyjnych i 11 nauczycieli z naszego regionu zostało nagrodzonych i wyróżnionych podczas gali podsumowującej konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Gala odbyła się w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni.W konkursach przyznano łącznie 22 nagrody i wyróżnienia. Laureatom wręczyli je Marszałek Marek Woźniak oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa podczas gali, która odbyła się w środę 20 października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zespół Szkół Rolniczych im. H. Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu – to placówki edukacyjne, które zwyciężyły w konkursie o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku”. Wśród nauczycieli najlepsze okazały się Joanna Gadomska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie i Agnieszka Jankowiak-Maik z III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu.

Przypomnijmy, że w tej edycji wpłynęło łącznie 171 wniosków, z czego 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Z perspektywy mojego trzydziestoletniego doświadczenia w samorządzie, mam wrażenie, że mamy problem w Polsce z edukacją przez te wszystkie lata. Nie potrafimy jako klasa polityczna sprostać wszystkim oczekiwaniom i wyzwaniom - taka jest najkrótsza diagnoza. Mieliśmy oczywiście w tym czasie reformy, a nawet deformy. Niektóre decyzje weryfikowały się przez lata negatywnie, niektóre pewnie pozytywnie. Z minionych lata pamiętam dość ryzykowną decyzję o marginalizowaniu szkół zawodowych, która nas dużo kosztowała, jako społeczeństwo. Mam wrażenie, że teraz musimy to nadrabiać , bo zdaliśmy sobie wszyscy sprawę, że szkolnictwo zawodowe ma swoje niewątpliwe, ważne zadania do wykonania, biorąc pod uwagę wymagania rynku pracy – mówił Marszałek Marek Woźniak.

- Zależy nam na tym, by ci, którzy są najzdolniejsi, najbardziej wykształceni, najbardziej zaangażowani zechcieli pracować dla Polski, najlepiej na miejscu, a nie w Dolinie Krzemowej, bo wielu z nich może tam pracować, tylko, że nie pracują wtedy dla nas. Pytanie, jak to zrobić? W kraju, w którym mam wrażenie zdaje się widzieć, że cnotą jest brak wiedzy, cnotą jest brak kultury i cnotą jest brak gustu, biorąc pod uwagę, jakie oferty proponuje się publicznie większości społeczeństwa. Przez media publiczne chociażby. Jak to uczynić, jeśli patriotą nie jest twórca bolidu, wygrywającego międzynarodowe konkursy studentów, a takich mamy chociażby na Politechnice Poznańskiej. Ci członkowie zespołu nie są przedstawiani jako wzory patriotyzmu, biorąc pod uwagę, jaka przyszłość nas czeka. Dzisiaj wzorem patrioty jest osiłek mający na piersiach orła, który broni drzwi kościoła przed kobietami mając w ręce – jednej różaniec, a w drugiej kij bejsbolowy. To są wzorce, które widzimy w przestrzeni publicznej i pytanie, jak potrafimy temu przeciwdziałać. Jak szkoła potrafi temu przeciwdziałać? – dodał marszałek województwa wielkopolskiego.

Na koniec Marek Woźniak życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty pomyślności w pracy zawodowej, realizacji pomysłów i co najważniejsze – szczęścia w życiu osobistym.

- Zawód nauczyciela to nie jest przyjście do fabryki i wykonanie jakiegoś procesu – mniej lub bardziej skomplikowanego. To praca z drugim człowiekiem, to miejsce, w którym sztuczna inteligencja nigdy nie zastąpi Waszego oddania, entuzjazmu i tego, z czym codziennie rano przychodzicie do pracy – uśmiechu do drugiego człowieka, do ucznia – przyznała Paulina Stochniałek, Członek Zarządu.

Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni! W konkursach przyznano łącznie 22 nagrody i wyróżnienia. Laureatom wręczyli je Marszałek Marek Woźniak oraz Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa podczas gali, która odbyła się w środę 20 października w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konin. Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsc...

Nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, otrzymali nagrody finansowe oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcy nauczyciele otrzymali nagrody w wysokości 10 tys. zł, laureaci – 7,5 tys. zł, a wyróżnieni – 5 tys. zł. Z kolei zwycięskim szkołom przyznano nagrody w wysokości 20 tys. zł, laureaci otrzymają po 10 tys. zł, a wyróżnione placówki po 7,5 tys. zł.

- Na naszych barkach spoczywa wielka odpowiedzialność. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla mądra i odważna Malala powiedziała, że jedna książka, jeden długopis, jeden nauczyciel, mogą zmienić świat. I państwo każdego dnia to robicie. W gruncie rzeczy jesteśmy do siebie podobni – wykonujemy każdego dnia ciężką, trudną i piękną pracę dla naszych dzieciaków. Dedykuję tę nagrodę naszym uczniom i uczennicom – mówiła Agnieszka Jankowiak-Maik, nagrodzona nauczycielka, znana jako „Babka od histy”.

Podczas uroczystości wręczonych zostało również 5 Odznak Honorowych za Zasługi dla województwa wielkopolskiego. Marszałek Marek Woźniak wręczył je Andrzeja Kabacińskiemu, Grzegorzowi Owczarzakowi, Maciejowi Szafrańskiemu, Marii Szostak oraz przedstawicielowi II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie.

Najlepsze szkoły i najlepsi nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni

 • 1.Zespół Szkół Rolniczych im. H. Dąbrowskiego
  w Środzie Wlkp. ul. Kosynierów 2 B, 63-000 Środa Wlkp. Zwycięzca
 • 2.Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza
  Korczaka w Poznaniu ul. Żniwna 1, 61-663 Poznań Zwycięzca
 • 3.Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w
  Moskurni Moskurnia 9a, 62-840 Koźminek Laureat
 • 4.I Liceum Ogólnokształcące im. Marii
  Skłodowskiej-Currie w Pile ul. W.Pola 11, 64-920 Piła Laureat
 • 5. Szkoła Podstawowa w Głuchowie ul. Kościańska 28/30, Głuchowo Laureat
 • 6.Zespół Szkól Ekonomicznych im.Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy ul. Powstańców Wielkopolskich 22,
  62-400 Słupca Laureat
 • 7.Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie ul. Poziomkowa 11, 62-002 Suchy Las Wyróżnienie
 • 8. Przedszkole nr 9 "Leśne Ludki" w Gnieźnie ul. Radosna 4, 62-200 Gniezno Wyróżnienie
 • 9. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu ul. Grodzka 1, 62-800 Kalisz Wyróżnienie
 • 10 V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu ul. Zmartwychwstańców 10, 61-501 Poznań Wyróżnienie
 • 11. Szkoła Podstawowa nr 3 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie
  ul. Kościelna 2, 62-050 Mosina Wyróżnienie

  Najlepszy nauczyciele w Wielkopolsce nagrodzeni!

  • 1. Joanna Gadomska Zespół Szkół EkonomicznoUsługowych im. Fryderyka Chopina
   w Żychlinie ul. Parkowa 2, 62-571 Stare Miasto
  • 2. Agnieszka Jankowiak- Maik III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu
   ul. Strzelecka 10, 61-845 Poznań
  • 3. Beata Górecka III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu ul. Kościuszki 10, 62-800 Kalisz
  • 4. Małgorzata Grenda Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno Wychowawczych
   w Cerekwicy Nowej Cerekwica Nowa 1, 63-233 Jaraczewo
  • 5. Justyna SzoferAndrzejewska Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu ul. E. Sczanieckiej 1, 64-300 Nowy Tomyśl
  • 6. Łukasz Korcz Zespół Szkół Rolniczych im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej ul. Kosynierów 2B, 63-000 Środa Wlkp. Laureat
  • 7. Dorota Kaźmierczak Przedszkole Samorządowe w Łęce Wielkiej Łęka Wielka 23, 63-805 Łęka Mała
  • 8. Janusz Sieroń Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Żelicach Żelice 14a, 62-113 Żelice
  • 9. Elżbieta Nawrocka Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu ul. Zamkowa 20, 62-020 Swarzedz.
  • 10. Jolanta Woropaj Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach ul. Strzelecka 11A, 62-045 Pniewy
  • 11. Jolanta Osińska Szkoła Podstawowa nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku
   ul. Sportowa 9, 62-700 Turek .

   COMPONENT {"params":{"title":"ZOBACZ TAKŻE","is_photo":"1","ids":[22114699,22114699,22117445,22117113,22091353,22036363,22100737,22111011]},"component":"selected"}

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie