Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Magdy Anioł w Morzysławiu. W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 września o godz. 19.00

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” wraca po wakacjach do morzysławskiej świątyni! W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 września, o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu odbędzie się koncert Magdy Anioł, której na gitarze akompaniować będzie Adam Szewczyk – znakomity gitarzysta i kompozytor.

Janek Pospieszalski nazwał Magdę Anioł ikoną polskiej muzyki chrześcijańskiej. A Marcin Jakimowicz napisał, że po Stanisławie z Alternatyw 4, to najbardziej znany polski Anioł. Od prawie 20 lat obecna na polskiej scenie CCM. Za Magdą nigdy nie stała żadna wielka wytwórnia ani sponsor. Szeroka publiczność poznała Magdę Anioł dzięki piosence „Zaufaj”, towarzyszącej ostatniej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski. Refren: „Zaufaj Panu już dziś” mógł zapaść w pamięć, bo pojawiał się wielokrotnie w czołówkach transmisji telewizyjnych z pielgrzymki. Piosenki, które wykonuje są proste, radosne i żywiołowe, a w muzyce da się wyłowić elementy folku, rocka, reggae czy rodzimego hip-hopu. Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki. I co najważniejsze - ta historia wciąż trwa. I nic nie zapowiada, by miała się skończyć.

Zadebiutowała w 1994 roku na Pikniku Country w Mrągowie, bo to właśnie w tym artystycznym stylu rozpoczynała swoją przygodę z muzyką. Po tym wydarzeniu powstał zespół ukrywający się pod nazwą Magda Anioł. Od roku 1995 w zespole Magdy gra Adam Szewczyk, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, pedagog, obecnie jej wykładowca. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Marka Blizińskiego w Warszawie, współtworzący wiele formacji muzycznych, także chrześcijańskich, prywatnie, po wielu latach, mąż Magdy. To właśnie on zmienił muzyczny i duchowy wizerunek Magdy – z grania amerykańskich standardów country formacja przeszła w prezentacje swojego autorskiego programu, a później coraz częściej wprowadzała motywy z inspiracji chrześcijańskich.

W roku 1999 zespół wydał swoją pierwszą płytę „Co to jest?”. Tytułowy utwór znany jest z także z Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1999). W następnym roku nastąpiła fuzja dwóch zespołów: Adam Szewczyk i Przyjaciele połączył się z grupą Magda Anioł. „Występowała regularnie na festiwalu w Mrągowie i stała się gwiazdą naszej sceny country, aż w końcu zrzuciła dżinsową kurtkę z frędzlami, kowbojki i zaczęła śpiewać piosenki inspirowane tradycją chrześcijańską” – pisano wtedy.

Na scenie chrześcijańskiej zespół debiutował płytą „Kiedy dusza śpiewa i to m. in. za twórczość z pierwszego krążka artystka dostała nagrodę Tuba Dei dla Wokalistki Roku. Potem zespół, z powodzeniem, nagrywał kolejne płyty, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki w tysiącach egzemplarzy! Ich ostatnia płyta nosi tytuł „Odmawiam” i jest oryginalną propozycją dla współczesnego słuchacza, który wraz z muzyką i tekstami może zanurzyć się w medytacji różańcowej.

Magda i Adam jako małżeństwo muzyczne są bardzo zajętymi ludźmi. Poza śpiewaniem Magda Anioł uczy też wychowania muzycznego w szkole w Katowicach. Adam Szewczyk, oprócz tego, że gra w zespole i pisze dla niego piosenki, jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Katowicach. Korneliusz Pacuda znany i ceniony dziennikarz muzyczny wspomina współpracę z Magdą Anioł z łezką w oku - Była bardzo młoda, bardzo zdolna, miała ciekawy głos i czuła folk - ocenia Pacuda. - Namówiłem ją, żeby wystąpiła w Mrągowie - opowiada. Dziewczyna z gitarą i ciepłym głosem potrafiła podbić serca amatorów country. Za kilka lat miała otrzymać tytuł „Królowej Polskiego Country” i pierwsze miejsce na Festiwalu Country Europa. - Potem nagrała countrującą płytę z Adamem Szewczykiem - przypomina Pacuda. - I była to już wyższa szkoła jazdy. - Magda poszła w dobrym, oryginalnym kierunku. - Gdy po latach poszedłem na jej koncert, spodobało mi się to, co robi!

Przypomnijmy, że koncert może odbyć się dzięki współfinansowaniu przez prezydenta miasta Konina i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami projektu są

tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Zgodnie z zaleceniami, podczas koncertu obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. Wstęp wolny!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto