Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Karatecy z Kleczewa startowali w VI Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym

GB
Ponad 360 zawodników z 30 klubów wystartowało w VI Pucharze Wielkopolski w Karate Sportowym w Śremie. Doskonale zaprezentowali się w tym turnieju sportowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego „OSiR Kleczew” Karate Shotokan.

Miejsca medalowe wywalczyli zarówno najmłodsi jak i bardziej doświadczeni zawodnicy z Kleczewa.

Jak poinformował nas Andrzej Roztropiński z UKS "OSiR Kleczew", na trzecim stopniu podium stawali: Hubert Jagodziński, Michał Cegielski i Wiktor Jaskulski w kata dzieci. Następną medalistką i to podwójną została Natalia Tomalak, która zdobyła złoty medal w kumite orliczek do 30 kg oraz brązowy medal w kata orliczek. Kolejną kategorią wiekową w której medale zdobywali kleczewscy karatecy była kategoria młodziczek. Tutaj Maria Maciejewska, Maria Stranc oraz Maria Chojnacka były nieosiągalne dla rywalek zdobywając w kumite do 50 kg odpowiednio złoto, srebro i brąz. W kumite drużynowym wygrały również wszystkie pojedynki zdobywając medal złoty.

W kumite młodziczek powyżej 50 kg srebrny medal zdobyła Magdalena Marek. Szymon Chojnacki walczył w kumite młodzików do 65 kg i po walkach repasażowych uplasował się na trzecim miejscu. Taki sam wynik osiągnął Kamil Gauza w kumite juniorów młodszych do 65 kg. Ostatnią medalistką Pucharu Wielkopolski została Justyna Szmajdka, która brązowy medal wywalczyła w kumite seniorek do 60 kg.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!