Karatecy z Kleczewa na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

GB
Martyna Albanowska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski
Martyna Albanowska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Fot. UKS Kleczew
Karatecy z Uczniowskiego Klubu Sportowego z Kleczewa wystartowali w IX Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan, które odbyły się w Warszawie. Zawody zgromadziły ponad 400 zawodników z 37 klubów z całej Polski.

Wychowankowie sen sei Zdzisława Nowaka wystartowali w konkurencjach kumite w różnych kategoriach wiekowych. Swoje walki o brązowe medale przegrali niestety: Magdalena Marek, Maria Chojnacka oraz Kamil Gauza.

Wracająca po miesięcznej przerwie Natalia Nowak wywalczyła brązowy medal w kumite indywidualnym seniorek. Kolejny powód do zadowolenia to brązowy medal Szymona Chojnackiego w kumite indywidualnym kadetów. Jeszcze lepiej wypadła Justyna Szmajdka, która w kumite indywidualnym juniorek uległa w finale swojej rywalce i zajęła II miejsce, zdobywając tym samym srebrny medal.

Martyna Albanowska, po wygranych walkach eliminacyjnych spotkała się w walce o tytuł w kumite indywidualnym, w kategorii „U 21” (młodzieżowcy) z zawodniczką Anią Olejnik. Na trzy sekundy przed zakończeniem walki wynik punktowy był 3:3. To wtedy właśnie Martyna przeprowadziła ostatni atak, za który sędziowie przyznali 1 punkt. Koniec czasu walki, wynik 4:3 dla Martyny Albanowskiej oraz złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski dla zawodniczki Kleczewa.

- Bardzo się cieszymy z udanych występów karateków z Uczniowskiego Klubu Sportowego z Kleczewa. Tym bardziej, że obecny rok obfituje w wiele zawodów rangi mistrzowskiej zarówno na szczeblu krajowym, a także europejskim i światowym. Żeby wziąć udział w zawodach tej rangi, klub musi liczyć na wsparcie osób przychylnych oraz władz, gdyż koszty wyjazdu przerastają możliwości finansowe klubu - poinformował Andrzej Roztropiński z UKS w Kleczewie.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!