JIU-JITSU - Zwycięstwo Filipa Świątka

JN
Filip Świątek wywalczył pierwsze miejsce w kategorii -61 kg.
W konińskiej hali Rondo rozegrany został III Otwarty Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu Konin 2007. Najlepszym zawodnikiem konińskiego klubu BJJ okazał się Filip Świątek, który zajął pierwsze miejsce w dywizji ...

W konińskiej hali Rondo rozegrany został III Otwarty Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu Konin 2007. Najlepszym zawodnikiem konińskiego klubu BJJ okazał się Filip Świątek, który zajął pierwsze miejsce w dywizji białych pasów w kategorii -61 kg.

W turnieju startowało 185 zawodników z 27 klubów z całej Polski. W hali Rondo Bij Konin wystawił sześciu zawodników. Obok Filipa Świątka w czołówce pucharowych zmagań byli także Mariusz Zwoliński, czwarty w dywizji białych pasów w kategorii -73 kg, oraz również czwarta Żaneta Kubacka. Mateusz Szczepankiewicz wywalczył ostatecznie miejsce 5-6 w dywizji białych pasów w kategorii -67 kg. W zawodach startowali także zawodnicy klubu judo Górnik Konin, ale tym razem nie zajęli medalowych miejsc.
Puchary ufundowane przez Głos Wielkopolski - Życie Konina otrzymali najlepsi zawodnicy w kategorii -79 kg Maciej Kowalski (Walka Gniezno), Robert Siedziako (Berserkers Team Szczecin) i Maksymilian Wiśniewski (Strefa Walki Poznań).
- Dużą satysfakcją dla trenera Ireneusza Mili jest pierwsze miejsce Filipa Świątka. Poza tym bardzo nas jako organizatorów, cieszy fakt, że startujący zawodnicy bardzo wysoko ocenili stopień przygotowań zawodów. Chciałbym złożyć podziękowania dla prezydenta Konina, sklepu Łazienki Pawła Ulatowskiego, konińskich mediów i kierownictwa hali Rondo - powiedział członek zarządu klubu BJJ Konin Jacek Wróbel.