Iskra Konin jak rekin w wodzie [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Iskra Konin
Iskra Konin Iskra Konin
Iskra Konin jak rekin w wodzie - I Meeting Pływacki im. M. Frankiewicza i wspaniały sukces Konińskich pływaków! Tym razem zawodnicy walczyli na Termach Maltańskich w Poznaniu. Do rywalizacji stanęło 341 zawodników z 33 klubów.

Iskra Konin jak rekin w wodzie

Zawody rozegrane zostały na 50 m basenie. Dla niektórych naszych zawodników były to pierwsze zawody na długiej pływalni. Niestety z uwagi na wysokie koszty i trudnoœci z dostępem do tego typu obiektów (najbliższy jest właśœnie w Poznaniu).

Iskra Konin nie była w pełni przygotowana do tych zawodów. Pływacy– odbyli zaledwie kilka treningów na tym basenie. Specyfika pływania na długim basenie jest odmienna niż na standardowych 25 metrach .

Pomimo trudnośœci w przygotowaniach, zawodniczki Klubu Iskra Konin; Julka Wróbel i Ania Socha pokazały jak pływają rekiny.
Julka na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 30.05 s zajęła I miejsce na zawodach znalazła się równoczeœśnie na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii dwunastolatek!
Ania na tym samym dystansie zajmując III miejsce z czasem 30.79 s uplasowała się w rankingu na miejscu 4. Kolejnymi zdobyczami medalowymi dziewczyn były setki. Julka na 100 m motylkiem uzyskała 1:15.51 s zajmując pierwsze miejsce w zawodach jak i w rankingu, z kolei Ania pokonując 100 m klasykiem w czasie 1:27.06 s zajęła I miejsce na zawodach i 4 w rankingu. Dodatkowo Julka z sumš 899 punktów z dwóch startów znalazła się na II miejscu w kategorii dwunastolatek otrzymując nagrodę pieniężną w wysokoœci 150 zł.

Również chłopcy Klubu Iskra Konin stanęli na podium: Piotr Kamiński - II miejsce na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:14.07 s oraz Piotr Waliszewski - II miejsce na 100 m grzbietowym z czasem 1:11.53 s.
Na zawodach Iskrę reprezentowało 14 zawodników. Dla wszystkich GRATULACJE!!! oraz podziękowania dla trenerów Artura Baranowskiego i Marcina Turskiego.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!