III LIGA - Druga liga dla Tura

Jacek Pałuba, Wiesław Łuczak
Bułgar Iljan Micanski (z lewej) miał powody do zadowolenia, bo ekipie z Koronowa strzelił aż sześć bramek - FOT. ROMUAlD KRÓLAK

Podczas 29. kolejki rozgrywek II grupy III ligi, jedenastka z Turku zremisowała z Amicą Wronki i przy remisie drugiej w tabeli Warty, awansowała do drugiej ligi. Sukces na turkowskim boisku fetowało 3 tysiące kibiców. Z kolei zespół z Poznania będzie walczył w barażach.

Tur Turek – Amica Wronki 0:0

Podopieczni trenera Adama Topolskiego sprawili swoim kibicom wielką radość. Co prawda nie wygrali ostatniego meczu sezonu na swoim boisku z Amicą, ale jeden punkt dał im wymarzony awans.
– To dla nas ogromny sukces, ale też bardzo duża niespodzianka. Myślę, że licencję na grę w drugiej lidze otrzymamy na 99 procent. Nasz klub ma solidne podstawy, młodych, utalentowanych zawodników i jestem przekonany, że wystartujemy w drugiej lidze – powiedział trener Adam Topolski, który zespół Tura prowadzi od maja 2006 roku.

Lech II Poznań – Victoria Koronowo 9:1

Efektowne zwycięstwo zanotowali gracze rezerw Lecha z wyżej notowaną Victorią Koronowo. Poznaniacy już po pierwszych dziesięciu minutach wygrywali 3:0, po dwóch golach Iljana Micanskiego i jednym Marcina Sobczaka. Bułgar był tego dnia nadzwyczaj skuteczny, bo strzelił jeszcze cztery kolejne bramki. Sześć goli w ligowym spotkaniu to naprawdę duży wyczyn.

Kania Gostyń – Rega Trzebiatów 1:5

Srogie lanie sprawili piłkarzom Kani Gostyń zawodnicy z Trzebiatowa. Już po kwadransie gry goście prowadzili 2:0, po dwóch bramkach Nigeryjczyka Philipa Umukoro. Tak szybko zdobyte gole ustawiły mecz. Rega do końca kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku.

Cartusia Kartuzy – Warta Poznań 1:1

Piłkarzom Warty bardzo zależało na zwycięstwie w tym pojedynku, bowiem trzy zdobyte punkty stwarzały szanse na bezpośredni awans. Ale nie udało się ich zdobyć i zieloni muszą się zadowolić grą w barażach. Prowadzenie zdobyli gospodarze w 34. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki posłał Janusz Stencel. Po przerwie poznaniacy zaatakowali i w 54. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomasz Magdziarz, a strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał Damian Pawlak. Poznaniacy atakowali do końca, lecz znakomicie w bramce miejscowych spisywał się Jarosław Krupski.

KP Police – Mieszko Gniezno 0:1

Wyśmienicie spisują się wiosną piłkarze Mieszka, którzy w sobotę zdobyli kolejne trzy punkty. Swą wyższość udokumentowali w 59. minucie, gdy po podaniu Szymona Gula bramkarza gospodarzy pokonał Dariusz Wojciechowski. Gnieźnianie mieli okazję do podwyższenia wyniku, lecz po strzale Krzysztofa Piskuły piłka odbiła się od słupka.

Kaszubia Kościerzyna – Jarota Jarocin 1:2

Bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze Jaroty, pokonując w wyjazdowym spotkaniu wysoko plasującą się Kaszubię. Pierwszego gola strzelili goście w 35. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na Marcinie Hercogu. Po przerwie nastawili się na kontrataki i jeden z nich okazał się skuteczny. W 75. minucie świetną akcję przeprowadził Hercog, ograł czterech rywali i niemal z zerowego kąta posłał piłkę do siatki. •