Górnik Konin odpada z Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Porażka z Victorią Września 0-1

Bartłomiej Bolczyk
Górnik odpadł w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim
Górnik odpadł w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Victoria Września
Górnik Konin zakończył tegoroczną przygodę z Pucharem Polski na szczeblu Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej. Biało-niebiescy przegrali 0-1 z Victorią Września.

W ramach okręgowego Pucharu Polski Górnik Konin zmierzył się z czwartoligową Victorią Września w 1/16 finału.

Do przerwy mecz rozgrywany, ze względu na stan boiska, w Gnieźnie był dość wyrównany, obydwa zespoły miały swoje szanse. Niestety, zaraz po przerwie wynik spotkania otworzył były piłkarz Górnika Jakub Groszkowski, który popisał się ładnym strzałem z dystansu. Górnik przystąpił do ataku i miał kilka dobrych okazji strzelecki, ale albo pudłował, albo na wysokości zadania stawał bramkarz Victorii. Od 74. minuty drużyna z Wrześni grała w osłabieniu - sędzia wyrzucił z boiska jednego z ich zawodników po faulu taktycznym. Górnik starał się wykorzystać grę w przewadze, ale bez efektu.

Pierwsze spotkanie o stawkę w 2021 roku zakończyło się porażką biało niebieskich 0-1.

Składy wyjściowe:

Górnik Konin: Wadach - Pigiel, Mucha, Wierzba, Nowierski, Nowak, Robaczyński, Mielczarek, Milanowski, Rajch, Górecki

Victoria Września: Nowicki - Chopcia, Gułajski, Kistowski, Majewski, Krawczyński, Groszkowski, Stanczyk, Brzostowski, Jankowski, Górzyński