Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wystawę "Dziennik Minotaura 2020" Andrzeja Bednarczyka

BH
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wystawę "Dziennik Minotaura 2020" Andrzeja Bednarczyka
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wystawę "Dziennik Minotaura 2020" Andrzeja Bednarczyka Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
W oknach Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, na słupach miejskich, przystankach i kilku billboardach można oglądać wielki obraz-komiks. O czym jest ta opowieść rozsiana po mieście? Co możemy odczytać z jej kart? Gdzie jest jej początek, a gdzie koniec? To preludium do wystawy "Dziennik Minotaura 2020" Andrzeja Bednarczyka, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 13 lutego o godz. 19.

Czy jest możliwe, by w erze przegęszczenia informacyjnego ktokolwiek z nas był w stanie postrzegać ze zrozumieniem otaczający go świat? Czy możliwe jest wyjście ze swoistego labiryntu, jaki zafundował sobie współczesny człowiek? Czy wszechświat zapętlających się informacji, obrazów i zdarzeń buduje się w jakąkolwiek całość, czy funkcjonuje jedynie jako zlepek cytatów? Ponadczasowy, mitologiczny wątek labiryntu stał się dla Andrzeja Bednarczyka - autora wystawy „Dziennik Minotaura 2020” - kanwą do opowieści o świecie nadmiaru znaczeń i zależności, „gdzie wszystko jest uwikłane we wszystko". Kalisz dzień po dniu, aż do momentu wernisażu, będzie gęstniał od narracji pełnej cytatów z dzieł literatury światowej.

Podczas wernisażu instalacja zbudowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina zacznie świecić własnym światłem i przemówi niespotykanym dotąd językiem. By zmierzyć się z bogactwem i oryginalną formą tego nośnego dzieła, trzeba pozwolić sobie na prawdziwe zatrzymanie i kontemplację. „Dziennik Minotaura 2020” autorstwa Andrzeja Bednarczyka będzie można czytać i oglądać we wnętrzach Galerii do 19 marca 2020 roku.

Andrzej Bednarczyk. Artysta i dydaktyk. Profesor dr hab. sztuk plastycznych, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożyciel zespołu „Platforma Badań Artystycznych”, którego celem jest łączenie sztuk pięknych z nauką. Pełnił funkcję redaktora naczelnego periodyku „Zeszyty Malarstwa ASP”. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Teriennale Grafiki w Krakowie oraz Związku Literatów Polskich. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Pollock-Krasner Foundation w Nowym Jorku. Uprawia sztukę transmedialną. Jego prace były prezentowane na ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych i ponad dwustu wystawach zbiorowych w dwudziestu dziewięciu krajach.

Potężne śnieżyce w Stanach Zjednoczonych. Miejscami spadło nawet 40 centymetrów białego puchu

STORYFUL

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto