Futsal - Efektowne zwycięstwo Akademii FC Pniewy

Marek Lubawiński
Przy piłce Łukasz Pieczyński, zdobywca trzeciego gola dla Akademii FC Pniewy
Przy piłce Łukasz Pieczyński, zdobywca trzeciego gola dla Akademii FC Pniewy Krzysztof Kaczyński
Zawodnicy Akademii FC Pniewy mają za sobą bardzo udany weekend. Podopieczni Klaudiusza Hirscha w meczu 17. kolejki ekstraklasy futsalu pokonali Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0).

Ozdobą spotkania były przede wszystkim dwie pierwsze bramki w wykonaniu Frane Despotovicia i Bartosza Łeszyka. Szczególnej urody był gol Chorwata, który zdecydował się na strzał z około 15 metrów. Goście starali się wyjść z opresji i jeszcze przed przerwą zdobyć choćby jednego gola. Na ich nieszczęście znakomitą formą popisał się Maciej Foltyn, bramkarz Akademii FC, który w minionym tygodniu został powołany do reprezentacji Polski do lat 21.

Młody pniewianin bronił bardzo dobrze, ale też należy zwrócić uwagę, że do bramki Akademii FC po długiej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Mołdawianin Nicolae Neagu.

W 27. minucie Bartosz Łeszyk oszukał Dominika Kubraka, podał do Łukasza Pieczyńskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W końcówce meczu gole dołożyli Michał Wojciechowski oraz Daniel Lebiedziński i pniewianie aż 5:0 pokonali rywali ze Szczecina.

- To był bardzo miły dla oka pojedynek, który został okraszony pięknymi golami - podsumował zadowolony Cezary Pieczyński, prezes Akademii FC Pniewy.

- Przewaga zespołu z Pniew nie podlegała dyskusji. Nie mieliśmy dziś argumentów, żeby nawiązać w miarę wyrównany pojedynek - stwierdził po meczu Gerard Juszczak, trener Pogoni.

Akademia FC awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do zakończenia fazy zasadniczej zostało jeszcze do rozegrania pięć kolejek, a potem osiem najlepszych zespołów czeka rywalizacja w play-off. W najbliższej kolejce piłkarzy z Pniew czeka wyjazd do Bielska Białej spotkanie z Rekordem, aktualnym wiceliderem tabeli.

Akademia FC Pniewy - Pogoń 04 Szczecin 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Frane Despotović (8), 2:0 Bartosz Łeszyk (16), 3:0 Łukasz Pieczyński (27), 4:0 Michał Wojciechowski (33), 5:0 Daniel Lebiedziński (37).

Akademia: Foltyn, Neagu - Łeszyk, D. Pieczyński, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, Mika, Chus, Wojciechowski, Longhi, Despotović, C. Calvo.

Pogoń 04: Kubrak, Koszmider - Tubacki, Jurczak, Żebrowski, Moskaliuk, Krzyżanowicz, Maćkiewicz, Ricardo, Bogucki, Kubik, Douglas.

Zobacz najnowsze informacje na stronie "Głosu Wielkopolskiego"