Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaj swojego dzielnicowego! Ci policjanci są najbliżej mieszkańców Konina. Zobacz, jakie mają obszary działania oraz jakie są ich zadania

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo.
Dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo. KMP Konin
Dzielnicowi to policjanci, którzy są najbliżej nas. W pierwszej kolejności, to oni rozwiązują nasz lokalne problemy i patrolują pobliską okolicę. Dbają o nasze bezpieczeństwo utrzymując często bezpośredni kontakt z obywatelami. Wyjaśniamy, jakie są kompetencje dzielnicowych, a w naszej galerii prezentujemy ich wizerunki. W opisach do zdjęć znajdziecie również numery telefonów, wykaz ulic, którymi się zajmują, a także ich zadania priorytetowe.

Spis treści

Dzielnicowi w Koninie

W granicach Konina pracuje 10 dzielnicowych. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Każdy z nich odpowiada za swój rejon miejski. Ich przełożonym, czyli kierownikiem rewiru dzielnicowych, jest st. asp. Michał Siwek.

ZOBACZ TAKŻE

Dobry dzielnicowy. Jaki powinien być?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie polskiej policji, dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo.

Dzielnicowi są wykształceni, posiadający minimum wykształcenie średnie. Ponad jedna trzecia z nich, w skali kraju, posiada wykształcenie wyższe.

– czytamy na stronie: dzielnicowi bliżej nas.

Dzielnicowi nie wyróżniają się spośród innych policjantów, ani umundurowaniem, ani wyposażeniem, czy też uzbrojeniem. Podobnie posiadają pełne kompetencje przysługujące każdemu policjantowi. Jednak z racji wykonywanych zadań dzielnicowi są policjantami posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe. Aby zostać dzielnicowym policjant musi posiadać minimum 3 lata stażu służby.

Dzielnicowi przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają ich umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, rozwiązywania sporów czy też problematyki uzależnień.

ZOBACZ TAKŻE

Jakie są zadania dzielnicowych?

Spektrum zadań dzielnicowych jest bardzo szerokie, dla przykładu można wymienić:

  • prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
  • realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
  • dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
  • realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
  • kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

Aplikacja Moja Komenda. Szybki kontakt do dzielnicowego

w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opracowano i wdrożono do powszechnego użytku aplikację Moja Komenda. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe wszystkich dzielnicowych z terenu kraju. Jest to narzędzie, które zapewnia szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

ZOBACZ TAKŻE

Poznaj swojego dzielnicowego!

Dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo.

Poznaj swojego dzielnicowego! Ci policjanci są najbliżej mie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto