Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dożynki powiatu konińskiego 2015 [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Dożynki powiatu konińskiego 2015
Dożynki powiatu konińskiego 2015 Powiat koniński
Dożynki powiatu konińskiego 2015. Wieńce dożynkowe wyplecione przez Koła Gospodyń Wiejskich w podzięce za plony ofiarowano w kościele pw. św. Urszuli w Wilczynie. To gmina Wilczyn gościła rolników powiatu konińskiego. Poświęcono chleby, wieńce i dary dożynkowe.

Dożynki powiatu konińskiego 2015

Mieliśmy suszę a zatem zbiory nie należą do udanych. Wielu rolników poniosło straty. Pomimo trudnego roku, dożynki powiatu konińskiego 2015 odbyły się a zorganizowano je w Wilczynie.

Podczas mszy grała Wilczyńska Orkiestra Dęta, która poprowadziła też orszak dożynkowy na teren boiska przy miejscowej szkole. To tam gdzie kontynuowane były dożynki powiatu konińskiego 2015.

Część oficjalną na placu dożynkowym zainaugurowała pieśń „Plon niesiemy plon” w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Kruszynioki”. Uroczystego otwarcia powiatowego święta plonów dokonali: starosta koniński Stanisław Bielik, wójt gminy Wilczyn Grzegorz Skowroński i ksiądz Waldemar Mazur – proboszcz parafii pw. św. Urszuli.

Dożynki powiatu konińskiego 2015 były okazją do wręczenia odznaczeń "Zasłużony dla rolnictwa”.
Uhonorowano; Alicję Kantarowską i Teresę Smolarek z Izabelina (gm. Kramsk), Małgorzatę Kwiecińską z Liśca Wielkiego (gm. Stare Miasto), Marka Michalaka z Goliny Kolonia (gm. Golina), Huberta Michalskiego z Mostków (gm. Sompolno) oraz Marka Pietrzaka z Ziemięcina (gm. Wierzbinek).

Niewątpliwie wydarzeniem dożynkowym było ogłoszenie wyników XIII edycji konkursu „Powiatowy Rolnik Roku”. Po odbiór aktów nominacji na scenę zaproszonych zostało pięć małżeństw. Do grona laureatów konkursu dołączyły trzy z nich: Agata i Jerzy Bartczakowie - prowadzący w Sławoszewie (gm. Kleczew) 42-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej i sadownictwie; Dorota i Rafał Grzechowscy, którzy na 40-hektarowym gospodarstwie w Patrzykowie (gmina Kramsk) hodują bydło mleczne produkując ok. 370 000 litrów mleka rocznie oraz Anna i Sławomir Jezierscy z Dąbroszyna (gm. Rychwał), którzy w gospodarstwie o powierzchni 8,5 hektara prowadzą tucz gęsi i kaczek osiągając roczną sprzedaż żywca drobiowego na poziomie 82 ton.
Zdobywcy tytułu „Powiatowy Rolnik Roku” uhonorowani zostali statuetkami „żniwiarza”.
Dożynki powiatu konińskiego 2015 nie odbyły by się bez wyboru najpiękniejszego symbolu żniw, czyli wieńca dożynkowego. W konkursie tym rywalizowało 12 delegacji gminnych. Najwyżej ocenione zostały wieńce wykonane przez: Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławska w gm. Rzgów (miejsce I), Koło Gospodyń Wiejskich z Półwioska Starego w gm. Ślesin (miejsce II) oraz Sołectwo Kownaty w gm. Wilczyn (miejsce III). Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia.
Dożynki powiatu konińskiego 2015 odbyły się z zespołem dziecięcym „Folinki” oraz Klubem Seniora PŁOMIEŃ. Swój program - składający się z ludowych pieśni, przyśpiewek, tańców i tradycyjnych obrzędów - zaprezentował pochodzący z Kujaw - Zespół Folklorystyczny „Kruszynioki”. Ucztę muzyczną zapewnił występ znanej i cenionej w Europie, formacji folk-rockowej „The Ukrainian Folk”, a grupa „Esus5” - wprowadziła uczestników tegorocznych dożynek w taneczny nastrój.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto