Dobra passa MKS PWSZ

JN
Trwa dobra passa koszykarzy MKS PWSZ Konin, którzy wygrali czwarty kolejny mecz w III lidze. Tym razem punkty w Koninie zostawiła Polonia 1912 Leszno. Mecz lepiej zaczęła Polonia, a konkretnie rzutem za trzy wynik ...

Mecz lepiej zaczęła Polonia, a konkretnie rzutem za trzy wynik otworzył Szymon Nowak. Pierwsze punkty dla MKS zdobył w 3 min. Michał Drop, który był najlepszym strzelcem zespołu w pierwszej połowie - zdobył 14 punktów, czyli tyle, ile wyniosła różnica punktów po dwóch kwartach 44:30. W drugiej kwarcie zaczął lepiej MKS, ale po 5 minutach Polonia pokazała nieco lepszą skuteczność. Na szczęście końcówka należała do Dropa. Ten sam zawodnik trafił za dwa na początku III kwarty i MKS prowadził 46:30. Do końca meczu obydwa zespoły grały nierówno i przewaga raz malała, raz rosła, ale ciągle była bezpieczna, a pod koniec dominacja MKS była bardzo wyraźna i wygrana absolutnie zasłużona.
- Odnieśliśmy cenne zwycięstwo nad sąsiadem w tabeli i to bez naszego czołowego koszykarza Mikołaja Patrzykąta. W tej rundzie przegraliśmy tylko raz i ta passa młodego zespołu bardzo nas cieszy - powiedział trener Grzegorz Zieliński.