Daniel Macioł z Mikołowa został Mistrzem Świata juniorów w bilardzie

BS
Rperzentacja Polski z medalami mistrzoswt świata: Piotr Kędzior - trener, Krystian Ćwikła, Kamil Sząszor, Daniel Macioł Fot. Alison Chang
Polacy świetnie zaprezentowali się podczas finałów mistrzostw świata juniorów w bilardzie, organizowanych w Chinach.

Podopieczni Piotra Kędziora zdobyli komplet trzech medali. W grupie juniorów starszych Krystian Ćwikła ( Hades Poznań ) wywalczył brązowy medal.

W grupie juniorów młodszych rywalizację zdominowali nasi reprezentanci. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew) . Złoty medal i tytuł mistrza świata wywalczył natomiast Daniel Macioł ( Nosan Kielce). W wielkim finale pokonał zawodnika gospodarzy X.Zhenga 8-4. To największy sukces tego zawodnika, który na swym koncie ma już brązowy medal tych zawodów wywalczony w ubiegłym roku oraz pięć tytułów mistrza Europy juniorów.

W zawodach wzięło udział 64 zawodników ( po 32 w każdej grupie - do 16 lat, 17-19 lat ) z 23 państw całego świata.

Jest to trzeci złoty medal dla Polski w finałach mistrzostw świata juniorów . Poprzednie wywalczyli Oliwia Czupryńska ( Nosan Kielce) oraz Marek Kudlik (Pino Dębica) w 2011 roku. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach 13 medali, a od pięciu lat zawsze wracają z mistrzostw świata z medalami.