Budżet Obywatelski Konin 2016 - już podzielony [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Budżet Obywatelski Konin 2016
Budżet Obywatelski Konin 2016 Beata Pieczyńska
Udostępnij:
Budżet Obywatelski Konin 2016 - już podzielony. Koninianie zagłosowali. Będzie ścieżka nadwarciańska i całoroczne lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 3. W głosowaniu uczestniczyło ponad 7 tys. osób. Większość mieszkańców oddała głos przez Internet.

Budżet Obywatelski Konin 2016 - już podzielony. Za mieszkańcami już trzecia edycja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Podobnie jak w latach poprzednich koninianie oddawali głos na projekty duże i małe. W sumie na 78 wniosków oddano 7066 głosów. To niemal o tysiąc głosów więcej niż w roku ubiegłym.

Wśród dużych projektów większość opowiedziała się za realizacją budowy całorocznego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Koninie. To ogromny sukces tej placówki, bowiem w poprzednim rozdaniu budżetu obywatelskiego to własnie konińska "Trójka" zyskała basen. Jest jedną z dwóch szkół, które mają w mieście pływalnię a po realizacji nowej inwestycji z budżetu obywatelskiego, będzie mieć jeszcze całoroczne lodowisko.
Koninianie zagłosowali też na Nadwarciańską Ścieżkę Rekreacyjną.

Projekty małe, które wybrali koninianie to m.in. pomoc i opieka nad bezdomnymi zwierzętami, artystyczne odmalowanie miasta, łódź ratunkowa na konińskich jeziorach czy planetarium.

W sumie dwa duże projekty i piętnaście małych pochłoną budżet w wysokości 2 milionów złotych. SP 3 na lodowisko otrzyma 300 tysięcy, a utworzenie ścieżka Nadwarciańskiej kosztować ma 700 tysięcy złotych.

center>

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie