Bieg Papieski Licheń 2016 [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Bieg Papieski Licheń 2016
Bieg Papieski Licheń 2016 Robert Adamczyk
Bieg Papieski Licheń 2016. Wystartowało 450 biegaczy. Sportowcom towarzyszyło hasło „Musicie od siebie wymagać”. Zmagania rozpoczęły się biegiem na 5 km oraz rajdem Nordic Walking. Później wystartował główny bieg na 10 km.

II Bieg Papieski Licheń 2016.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz całego biegu został Artur Lorenc ze Ślesina, który trasę liczącą 10 km pokonał w czasie 34 minuty i 57 sekund. Nie krył radości z uzyskanego rezultatu.

- Teren znam. Pochodzę ze Ślesina. Pogoda trudna do biegania, zwłaszcza silny wiatr przeszkadzał na trasie. Pierwsze trzy kilometry trzeba było pokonać pod wiatr dlatego musiałem biec zachowawczo. Zwłaszcza, że w ubiegłym, tygodniu brałem udział w maratonie w Poznaniu. Ale udało mi się wygrać i dodatkowo poprawić „życiówkę” o 2 min. – powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce w Biegu Papieskim Licheń 2016 - w kategorii mężczyzn na dystansie 10 km - zajął Roman Kłosowski (35min.34s.). Trzeci był Przemysław Walewski (36min.01s).

W kategorii kobiet na dystansie 10 km. zwyciężyła Michalina Walczak-Pecyna z czasem 42min.01s, druga była Gabriela Marika Trzepacz (42min.57s.), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Justyna Wałowska (43min.14s.).

Czwarte miejsce na tym dystansie zajęła Jolanta Piekarska z Konina (47min.16s.), która w licheńskim biegu uczestniczyła po raz drugi.

– Jestem zadowolona z wyniku bo w porównaniu z rokiem ubiegłym poprawiłam swój rezultat – w ubiegłym roku byłam 6, a dziś jestem 4. Ponadto jest to mój najlepszy wynik odkąd zaczęłam biegać kilka lat temu – wyjaśniła biegaczka.

Bieg Papieski - Licheń 2016 wystartował i kończył się na parkingu Sanktuarium Maryjnego w Licheniu znajdującym się przy ul. Toruńskiej. To tam w 1999 roku lądował helikopter z papieżem Janem Pawłem II. Pamiątkowe medale na linii mety wszystkim uczestnikom biegu wręczał kustosz, ks. Wiktor Gumienny MIC.

Bieg Papieski Licheń 2016 - zorganizowała działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym Spółdzielnia Socjalna INSPIRACJA. Współorganizatorami wydarzenia byli: Sanktuarium Maryjne w Licheniu, OSP w Licheniu oraz Fundacja ERKA.

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których organizacja biegu nie byłaby możliwa. Są wśród nich: Hotel ATUT, Hotel Stara Gorzelnia, Pensjonat „Licheń”, Agencja Reklamowa „Modne Media”, Tartak Licheń – Marek Klimczak oraz Opel Domcar – Zbigniew Witkowski.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach (pierwsze trzy miejsca):

Klasyfikacji generalna mężczyzn na dystansie 10 km:
1 miejsce – Artur Lorenc (34min.57s.)
2 miejsce – Roman Kłosowski (35min.34s.)
3 miejsce – Przemysław Walewski (36min.01s.)

Klasyfikacji generalna kobiet na dystansie 10 km:
1 miejsce – Michalina Walczak-Pecyna (42min.01s.)
2 miejsce – Gabriela Marika Trzebacz (42min.57s.)
3 miejsca – Justyna Wałowska (43min.17s.)

Klasyfikacji generalna mężczyzn na dystansie 5 km:
1 miejsce – Rafał Ślebioda (17min.44s.)
2 miejsce – Dominik Torzewski (17min.50s.)
3 miejsce – Adrian Moralewski (17min.52s.)

Klasyfikacji generalna kobiet na dystansie 5 km:
1 miejsce – Agnieszka Golak (18min.36s.)
2 miejsce – Klaudia Karolczak (20min.29s.)
3 miejsce – Katarzyna Burejewicz (22min.1s.)

Klasyfikacja generalna mężczyzn NW:
1 miejsce – Krzysztof Jurkitewicz (32min.19s.)
2 miejsce – Jan Kocimski (32min.26s.)
3 miejsce – Jacek Szwed (33min.38s.)

Klasyfikacja generalna kobiet NW:
1 miejsce – Dorota Wiśniewska (35min.31s.)
2 miejsce - Teresa Szymczak (35min.55s.)
3 miejsce – Paulina Broniszewska (36min.26s.)

Najstarsza zawodniczka - Zofia Szaroleta (79 l.)
Najstarszy zawodnik – Tadeusz Jagodziński (71 l.)
Najmłodsza zawodniczka - Daria Lewandowska (13 l.)
Najmłodszy zawodnik – Franciszek Racinowski (9 l.)

center>

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Jedz kolorowo. Co oznaczają kolory warzyw?

Korzyści dla organizmu wynikające ze spożywania warzyw i owoców nie mają sobie równych. Zawierają nie tylko mnóstwo witamin i minerałów, ale także błonnika, przeciwutleniaczy i antyoksydantów. Warto również wiedzieć, że spore znaczenie ma ich kolor.