Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpiecznie i skutecznie

Jolanta SIELSKA
Nowy lek nie ma zastąpić innych środków, ale  zwiększyć możliwości lekarzy w dobraniu leczenia do potrzeb konkretnego pacjentaFot. Sz. Siewior
Nowy lek nie ma zastąpić innych środków, ale zwiększyć możliwości lekarzy w dobraniu leczenia do potrzeb konkretnego pacjentaFot. Sz. Siewior
Wczoraj działający w Poznaniu koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline Pharmaceuticals oraz Bayer HealthCare i (GSK) ogłosiły wprowadzenie na polski rynek nowego preparatu przeznaczonego do leczenia zaburzeń erekcji.

Wczoraj działający w Poznaniu koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline Pharmaceuticals oraz Bayer HealthCare i (GSK) ogłosiły wprowadzenie na polski rynek nowego preparatu przeznaczonego do leczenia zaburzeń erekcji.

Szefowie obu koncernów, jak i specjaliści, podkreślają bezpieczeństwo i niezawodność nowego środka.
Szybka, bo działa już po 15 minutach i bezpieczna–także dla mężczyzn chorych na cukrzycę i choroby układu krążenia tak można najkrócej scharakteryzować Levitrę (chlorowodorek wardenafilu)– najnowszy środek pomocny w zaburzeniach erekcji. Jak podkreślają specjaliści, sukcesem nie jest dziś zastąpienie wszystkich innych leków, ale uzyskanie możliwości dobrania metody leczenia do potrzeb konkretnego pacjenta.

Człowiek sukcesu

Spadek poczucia własnej wartości ze strony mężczyzny, obwinianie się lub podejrzenia o zdradę ze strony kobiety, to tylko wierzchołek góry lodowej problemów, z jakimi borykają się pary, w których mężczyzna cierpi z powodu zaburzeń erekcji. Bo, jak podkreślają specjaliści, nie jest to tylko problem panów. – Dla mężczyzny zdolność do osiągnięcia erekcji jest szczególnie ważna, jest niezbędna by mógł czuć się człowiekiem sukcesu – podkreślał dr Andrzej Depko - seksuolog, Kierownik Poradni Seksuologicznej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Warszawie,

Trzeba zacząć mówić

Zarówno dla cierpiących z powodu zaburzeń erekcji par, jak i dla lekarzy, podstawową trudność w podjęciu leczenia stanowi milczenie. Marnym pocieszeniem są wyniki badań , które wykazują, że na Zachodzie nie jest pod tym względem lepiej, niż u nas. W Kanadzie, np. 40 proc. lekarzy rodzinnych nie pyta mężczyzn o zaburzenia erekcji. Tymczasem aż 80 proc. mężczyzn cierpiących z powodu zaburzeń chciałoby aby lekarz podjął ten temat. –Rozmowa z lekarzem jest ważna nie tylko, że można szybciej zacząć wprowadzać leczenie i skrócić, czasem wieloletnie cierpienie par. Pojawianie się zaburzeń erekcji może również zwrócić uwagę lekarza na choroby współistniejące z tym schorzeniem, a jeszcze nie zdiagnozowane, jak cukrzyca czy choroby układu krążenia – mówi prof. Janina Stępińska - Kierownik Kliniki Wad Nabytych Serca, Ordynator Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Aninie.

Co piąty się leczy

W opinii ekspertów, zaburzenia erekcji dotyczą obecnie około 152 mln mężczyzn na całym świecie. W Polsce około 1,5 mln mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji. Szacuje się, że spośród nich, jedynie co piąty znajduje się pod ciągłą opieką lekarską.

Bez względu na wiek

W programach badań klinicznych, Levitrę przyjmowało 5000 mężczyzn w różnym wieku (18-89 lat) i o różnym nasileniu zaburzeń erekcji. Wykazano, że lek jest skuteczny bez względu na wiek, przyczynę, stopień zaawansowania zaburzeń erekcji oraz współistnienie chorób towarzyszących, takich jak np. cukrzyca czy nadciśnienie.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto