Bartłomiej Bolczyk
Koninianin zadebiutował w drużynie Mike'a Taylora
Koninianin zadebiutował w drużynie Mike'a Taylora Aleksander Dziewa Fanclub
Pochodzący z Konina Aleksander Dziewa zadebiutował w drużynie narodowej. Jego występ, choć krótki, można uznać za udany.

Chociaż będący aktualnymi mistrzami świata Hiszpanie byli zdecydowanymi faworytami meczu z Polską, to biało-czerwoni stawili im opór i ostatecznie pechowo przegrali tylko jednym punktem (88-89). Podopiecznym trenera Mike'a Taylora udało się wygrać dwie kwarty i ogólnie rzecz biorąc mogą być zadowoleni ze swojego występu.

Debiut Dziewy

Powody do zadowolenia ma również Aleksander Dziewa. 23-letni koszykarz pochodzący z Konina, zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, zadebiutował w reprezentacji Polski. Dziewa pojawił się na parkiecie pod koniec drugiej kwarty na niecałą minutę, ale znakomicie zachował się w defensywie, a następnie trafił do kosza za dwa punkty, dobijając niecelny rzut kolegi z zespołu.

Kolejny mecz Polaków odbędzie się w niedzielę, 21 lutego. Rywalem biało-czerwonych będzie Rumunia.