Akademia FC - Chrudim 2:5: Mistrzowie Polski odpadli z Ligi Mistrzów

Po porażce z silnym mistrzem Czech zawodnicy Akademii FC Pniewy ...
Po porażce z silnym mistrzem Czech zawodnicy Akademii FC Pniewy ... Zbyszek Snusz
Po porażce z silnym mistrzem Czech zawodnicy Akademii FC Pniewy zajęli trzeci miejsce w grupie i nie dołączyli do grona 16 najlepszych futsalowych zespołów Europy.

Czeska drużyna nie pozostawiła Akademii cienia złudzeń i szybko wybiła marzenia o wyjściu z grupy. Już po nieco ponad minucie spotkania pniewianie przegrywali 0:1, a pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Czechów.

Początek drugiej połowy w wykonaniu polskiego zespołu był już nieco lepszy, ale i to nie wystarczyło to na mocną drużynę z 24-tysięcznego Chrudimia. W 28. minucie pniewski zespół przegrywał już 0:3, a całe spotkanie zakończyło się porażką Polaków 2:5.

Akademia FC Pniewy zajęła tym samym trzecie miejsce w grupie i nie powtórzyła ubiegłorocznego sukcesu, jakim był awans do Elite Round UEFA Futsal Cup nazywanego futsalową Ligi Mistrzów.

- Cieszę się jednak, że moi zawodnicy pokazali na boisku walkę - mówił po meczu Klaudiusz Hirsch, trener Akademii.

Akademia FC Pniewy - Era-Pack Chrudim 2:5 (0:2)

Bramki: 30. Mika, 40. Despotović - 2., 7. M. Mares, 28. Resetar, 33., 38. R. Mares

Akademia FC: 18. Nicolae Neagu, 28. Maciej Foltyn - 5. Mateusz Mika, 7. Marcin Stanisławski, 8. Łukasz Pieczyński, 9. Dariusz Pieczyński, 10. Frane Despotović, 14. Bartosz Łeszyk, 17. Dominik Solecki, 19. Daniel Lebiedziński, 20. Filip Mójta, 23. Jędrzej Jasiński.

Era-Pack Chrudim: 1. Tomáš Meller, 29. Jakub Zdánský - 5. Willian Neris, 6. Roman Mareš, 7. Petr Popelka, 8. Max, 11. Petr Vladyka, 14. Cacau, 17. Lukáš Rešetár, 24. Matěj Slovaček, 25. Tomáš Bouška, 27. Michal Mareš.