Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyło Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci. Każdego roku wsparcie otrzyma 200 osób. Kto może z niego skorzystać?

Marcin Maliński
Marcin Maliński
Konin. Tu płynie energia
W poniedziałkowe południe (5 września) otwarto uroczyście Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży DREWS. Mieści się ono na siódmym piętrze hotelu Konin i skierowane jest do młodych mieszkańców naszego miasta.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży DREWS w Koninie

Centrum mogło powstać w wyniku układającego się partnerstwa publiczno-prawnego pomiędzy liderem projektu Agnieszką Drews i partnerem - Miasto Konin. Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych. Bardzo mocno projekt wsparła firma Granges, finansując remont hotelowe piętra, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych do nowych zdań.

Tuż przed przecięciem symbolicznej wstęgi prezydent Konina Piotr Korytkowski bardzo mocno podkreślił wagę projektu.

- To konieczne wsparcie dla dzieci i młodzieży. Cieszę się, że ten projekt, który był planowany, doszedł do skutku. Jestem pod wrażeniem, w jakim tempie zostały przygotowane te pomieszczenia. Projekt jest na kilka lat, ale biorąc pod uwagę potrzeby, mam nadzieję, że będzie przedłużony. Liczę, że wśród radnych będzie pozytywna opinia o tym miejscu

- mowił prezydent.

- Tego miejsca na mapie Konina brakowało. Wiemy jak bardzo poradnia psychologiczno – pedagogiczna jest obłożona pracą. Jakie są potrzeby w tym zakresie. Wiemy także o nowym rozporządzeniu ministra edukacji, którego nie jesteśmy w stanie wypełnić ze względu na braki kadrowe. Takiego miejsca brakowało, gdzie w dobrych warunkach, w atmosferze intymności, można będzie udzielić wsparcia młodym ludziom.

- dodał Witold Nowak, zastępca prezydenta miasta, odpowiedzialny za kwestie społeczne.

O stałym wsparciu i patronacie nad projektem radnych Konina zapewnił wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina Zenon Chojnacki, który podzielał opinie obu prezydentów.

ZOBACZ TAKŻE

Rocznie wsparcie otrzyma 200 osób

Wszystkie działania Centrum skierowane są do dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcenia się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia, a także ich rodzin lub opiekunów prawnych. Wsparcie udzielane przez ŚCZP ma charakter zindywidualizowany, dostosowany do potrzeb odbiorców.

Rocznie Centrum będzie mogło udzielić wsparcia około 200 osobom. W Centrum działać będą poradnie psychiatryczne i psychologiczne, psychoterapia indywidualna i rodzinna, psychoterapia grupowa, terapia pedagogiczna, działania środowiskowe. Także oddział dzienny psychiatryczny dla dzieci - 15 miejsc - farmakoterapia i psychoedukacja, psychoterapia indywidualna i grupowa.

Pobyt jednego dziecka może trwać do 3 miesięcy. Personel placówki to m.in. specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuci, fizjoterapeuta, dietetyk,  psycholodzy, terapeuci zajęciowi, pedagog, psycholog kliniczny, pielęgniarka.

ZOBACZ TAKŻE

Ruszyło Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konin.naszemiasto.pl Nasze Miasto