Uroczystość patriotyczna pod hasłem Jestem Polakiem w Przedszkolu Nr 7

2014-05-04 13:18:33

04.2014r. odbyła się w Przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie uroczystość patriotyczna pod hasłem: „Jestem Polakiem”, której głównym celem było rozbudzenie postawy patriotycznej wśród wychowanków i pośrednio zachęcenie rodziców do świętowania w Dniu Flagi Narodowej.
Podczas uroczystości dzieci przypomniały sobie, co znaczy Polska i jak być prawdziwym Polakiem. Dzieci rozpoznawały symbole narodowe, utrwaliły barwy flagi narodowej i dowiedziały się o zbliżającym się święcie 2 maja - Dniu Flagi Narodowej. Celem uroczystości było rozbudzenie w dzieciach poczucia przynależności narodowej, szacunku do symboli narodowych i wzbogacenie wiadomości o swojej ojczyźnie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną do wiersza Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska?”, wskazywały na mapie Polski jej kontury, stolicę - Warszawę, główną rzekę - Wisłę, Morze Bałtyckie i góry. Dowiedziały się, że być Polakiem to znać i szanować symbole narodowe, obchodzić uroczyście święta państwowe i uczyć się poprawnej mowy polskiej. W postawie na baczność zaśpiewały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, w ten sposób wyrażając myśl przewodnią uroczystości „Jestem Polakiem”.
Hol przedszkolny został udekorowany kwiatami w barwach biało – czerwonych i flagą wyeksponowaną wzdłuż korytarza. W tym dniu na zajęciach plastycznych dzieci ze wszystkich grup wiekowych wykonywały flagę Polski różnymi technikami, utrwalając w ten sposób barwy ojczyste. Następnie zaprezentowały swoje prace na tablicach dla rodziców, dekorując nimi hol i przybliżając rodzicom omawianą tematykę patriotyczną.

Jesteś na profilu Anna Nowicka - stronie mieszkańca miasta Konin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj