ZSEU Żychlin - Mistrzostwa w halowej piłce nożnej [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
ZSEU Żychlin
ZSEU Żychlin Patryk Kamiński
ZSEU Żychlin - Mistrzostwa w halowej piłce nożnej. Szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym, dwa razy po dziesięć minut. Zawody zainaugurowało spotkanie Sompolno kontra Kleczew.

ZSEU Żychlin - Mistrzostwa w halowej piłce nożnej

W pierwszej części spotkania Sompolno kontra Kleczew, kleczewianie dominowali nad Sompolnem. Do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej części do walki poderwali się gracze z Sompolna. Przez pewien czas na tablicy wyników widniał remis jednak w ostatnich sekundach Kleczew uratował Bartosz Palmowski zdobywając bramkę.

W drugim meczu turnieju w ZSEU w Żychlinie gospodarze podejmowali Kleczew. ZSEU Żychlin na prowadzenie wyprowadził Szymon Kapela, jednak goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Bartosza Palmowskiego. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Już przed rozpoczęciem ostatniego spotkania zawodów było wiadomo, że jeśli gospodarze chcą odnieść zwycięstwo w całym turnieju muszą ograć ekipę z Sompolna różnicą dwóch bramek. Pierwszą strzelił Eryk Rusin, drugą - kapitan zespołu - Arkadiusz Kukulski. W tym monecie do awansu brakowało jednego gola. Bohaterem spotkania został Maciej Rojewski, który na 3 minuty przed końcem zapewnił zwycięstwo ZSEU Żychlin.

Cały turniej zakończył się triumfem gospodarzy, z drugiego miejsca cieszyli się gracze z Kleczewa natomiast stawkę zamknęła szkoła z Sompolnie. Wygrywając turniej ZSEU Żychlin zapewnił sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. 28 listopada ZSEU Żychlin jedzie na Mistrzostwa Rejonowe, które odbędą się w Turku - Patryk Kamiński - zapalony kibic i komentator sportowy.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!