ZS im M. Kopernika świętował Dzień Patrona. W organizację tego wydarzenia została zaangażowana cała szkoła. Temat tegorocznego Dnia Patrona to ,,Polskie drogi, czyli rzecz o stuleciu niepodległości’’.

ZS im M. Kopernika świętował Dzień Patrona

Uroczystość połączyła całą społeczność szkolną. Mija właśnie czterdzieści siedem lat odkąd Mikołaj Kopernik jest patronem szkoły a jego popiersie dumnie stoi w samym sercu szkoły i reprezentuje jego ducha.

Jakie zmiany zaszły w naszej szkole od ostatniego Dnia Patrona?

-Zmianą zawsze jest to, co następuję w każdym roku, czyli przyjście nowych, młodych ludzi. Za każdym razem wydaje się, że ci którzy odchodzą byli tak zdolni, wspaniali, utalentowani, że nikt nie jest w stanie ich zastąpić. Okazuje się, że to jest mylne myślenie, ponieważ w każdej grupie, każdym pokoleniu, jest mnóstwo utalentowanych ludzi – mówi wicedyrektor ZS. im. Mikołaja Kopernika Pani Renata Brożyńska.

W Trakcie części oficjalnej Dnia Patrona nagrodzono i wyróżniono najlepszych uczniów, oraz rozdano najważniejsze dla szkoły nagrody, w tym specjalną nagrodę Kopernika. Trafiła ona w tym roku do Pawła Tomaszewskiego.

Podczas części artystycznej Obchodów Dnia Patrona w ZS im. M Kopernika w Koninie opowiedziano o stu latach, które upłynęły od odzyskania niepodległości. W tym roku wykorzystano wiele innowacji multimedialnych. Oprawa muzyczna dodała wydarzeniu jeszcze bardziej uroczystego wymiaru.


Współpraca przy org. Dnia Patrona
Scenariusz i przygotowanie części artystycznej: klasa 2Tw wraz z paniami profesor Agnieszką Nizgorską, Joanną Kucal i Renatą Hoderną. Opracowanie muzyczne i aranżacja piosenek: Pani Barbara Drop i Zenon Leśniewski. Dekoracje sali: Pani Gabriela Killer, Dorota Matuszewska. Obsługa gastronomiczna pod opieką pani wicedyrektor Beaty Sabacińskiej: klasy gastronomiczne i nauczyciele zespołu gastronomiczno-hotelarskiego. Obsługa informatyczna: pani Dorota Sikorska, Miłosz Michalski i uczniowie. Przygotowanie Sali: nauczyciele wychowania fizycznego pod opieką pani wicedyrektor Moniki Piguły. Montaż Sali pod opieką pana Jerzego Marciniaka, Panowie konserwatorzy.


Autorką materiału jest młoda reporterka z ZS im. M. Kopernika w Koninie Teresa Ryba

Z regionu