Szkoła Muzyczna w Koninie - zjazd absolwentów i Wielki Koncert. Przed kulminacyjnym punktem jubileuszowych uroczystości z okazji 40 lecia szkoły, zaplanowanym na 8 maja i 9 maja odbyło się muzyczne spotkanie absolwentów.

Szkoła Muzyczna w Koninie - zjazd absolwentów

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Koninie gościła w swoich murach wielu absolwentów. Jedni wystąpili na scenie, inni słuchali i nagradzali wybitnych muzyków gromkimi brawami. Prócz solistów zaprezentowała się również Wielopokoleniowa Orkiestra Festiwalowa.

Podczas spotkania absolwentów Szkoła Muzyczna w Koninie rozbrzmiała też na jazzowo. Koncertowi towarzyszyło wiele radości, wzruszeń i wspomnień. Beata Stanisławska obecnie uczy młodzież i dzieci w klasie fortepianu, ale sama kiedyś uczyła się w szkole Muzycznej, z którą związana jest już ponad 30 lat.

Szkoła Muzyczna w Koninie po Koncie Absolwentów i Pedagogów, już w kwietniu organizuje XVIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Konin 2014r. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

Kulminacyjnym punktem jubileuszowych obchodów Szkoły Muzycznej w Koninie będzie koncert w auli szkoły - 8 maja. Dzień później odbędzie się XVII Koncert Galowy "Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu".


Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!