Światowy Dzień Zespołu Downa - SOSW Konin już zaprosiło młodzież konińskich szkół na szczególny seans filmowy. To w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Koninie. Dokument ''Down Town'' wyświetlony został w Oskardzie.

Światowy Dzień Zespołu Downa - SOSW Konin

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca ale SOSW w Koninie przygotowując się do jego obchodów wcześniej zaprosił młodzież do kina na szczególny seans.

Przyłączenie się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa daje nie tylko możliwość poznania problemów, z którymi zmagają się osoby z tą wadą genetyczną - wywołaną dodatkowym chromosomem 21, ale jest też okazją do obejrzenia spektaklu teatralnego - własnie 21 marca, w którym występują lalki z niepełnosprawnością.

Warto wiedzieć - że przyczyną Zespołu Downa jest nadmiar informacji genetycznej. Jednak jak podkreślają nauczyciele SOSW Konin, ludzie z Zespołem Downa są wyjątkowo utalentowani plastycznie, uczestniczą w wydarzeniach sportowych, teatralnych, muzycznie, lubią być chwaleni i oklaskiwani - tak jak każdy z nas.


Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Czytaj także