Światowy Dzień Cukrzycy w III LO w Koninie. Szkolny holl III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie wypełniła młodzież, która dziś ubrała się na niebiesko.

Światowy Dzień Cukrzycy w III Lo w Koninie

Uczniowie wraz z nauczycielami przyłaczyli się do ustanowionego w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) Dnia Cukrzycy by zwiększyć śwaidomość na temat tej groźnej choroby.

Akcję w III LO poprowadziła specjallistka w tej dziedzinie Beata Stepanow - edukatorka diabetologiczna, dyrektor Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie.


Beata Stepanow poprowadziła też taniec DiabeDance. Z młodzieżą tańczyli nauczyciele i sama dyrektor III LO im C. K. Norwida w Koninie p. Bożena Pyzder.

Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i o tym jak bardzo potrzebne są w tej dziedzinie działania prewencyjne.

Akcja w III LO odbyła się po hasłem "Działajmy już dziś, by zmienić jutro". Podczas wyderzanie odbyła się symulacja stanów niedocukrzenia bez utraty przytomności i u nieprzytomnej osoby.

Pokaz pierwszej pomocy przygotowała Młodzieżowa Grupa Ratownicza „Okoń”
Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Gdy zbliża się jesień, warto zadbać o swoją odporność. Kilka prostych nawyków pomoże nam zachować barierę ochronną organizmu. Zdrowe odżywianie się i codzienne czynności wzbogacone o kilka trików są kluczem do sukcesu.
Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!