Stal Pleszew przegrała z Górnikiem Konin 0:4

Irena Kuczyńska
Górnik Konin Stal Pleszew 4:0
Górnik Konin Stal Pleszew 4:0 Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew przegrała mecz sparingowy z Górnikiem Konin 0:4. Już za tydzień w sobotę zespół Stali Pleszew rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek z zespołem ZKS Zagórów.

Od samego początku spotkania przewagę na murawie uzyskali piłkarze IV ligowca Górnika Konin, było to pierwsze spotkanie dla podopiecznych Sylwina Donarta na murawie o nawierzchni trawiastej. Już w 11’ doskonała sytuację strzelecką miał Wiktor Zasada, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stali, Tobiaszem Wojecieszkaiem.

W35’ ponownie Zasada znalazł się sam na sam z bramkarzem Stali, Wojcieszakiem, który po raz kolejny wyszedł obronną ręką, parując piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym w 37’ Dawida Śniega, który umieszcza piłkę obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Wojcieszaka. Minutę później Zasada sprawdza czujność Wojcieszaka, który broni strzał napastnika Górnika na rzut różny. W 40’ po błędzie defensywy pleszewskiej druga bramkę zdobywa Łukasz Frydrych.

Cztery minuty później ten sam piłkarz uderza z 25 metrów nad bramką Wojcieszaka. Już w ostatniej minucie pierwszej odsłony spotkania rzut rożny wykonywany przez Patryka Biegańskiego, piłka wrzucona na głowę Patryka Maniaka i tak minimalnie kija prawy słupek bramki Łukasza Jaskulskiego. Pierwsza odsłona spotkania kończy się dwubramkowym prowadzeniem zespołu Górnika Konin.

Po zmianie stron już w 49’ rzut wolny z 30 metrów dla zespołu gości, Stali Pleszew do piłki podchodzi Adrian Chojnacki i mocnym uderzeniem sprawdza czujność Jaskulskiego, który piłkę z wielkim trudem paruje na rzut rożny. Minutę później po błędzie defensywy pleszewskiej trzecia bramkę zdobywa Nikolas Machava. Minutę później ponownie Machava trafia w boczną siatkę. W 63’ Śnieg minimalnie obok bramki strzeżonej przez Śledzianowskiego.

W 64’ bramkarz Górnika Jaskulski na 25 metrze uprzedza napastnika Stali Patryka Biegańskiego, który znalazł by się w sytuacji sam na sam z golkiperem Górnika. Minutę później Szymon Kieliszewski zablokowany przy strzale przez obrońców Górnika na 15 metrze od bramki Huberta Rachubińskiego. W 71’ ponownie Machava z 10 metrów z woleja obok bramki Śledzianowskiego. W 75’ po wrzucie z autu Marcina Stryganka, piłkę przejmuje Przemysław Skibiszewski, który uderza na bramkę Śledzianowskiego, a po drodze kieruje ją do siatki Machava i Górnik obejmuje prowadzenie czteroma bramkami. W 77’ Mikołaj Kołaczyk z rzutu wolnego, wrzuca piłkę w pole karne, Norbert Ceglarek, dogrywa do Maniaka, jednak strzał obrońcy pleszewskiego broni Rachubiński.

W 85’ po rzucie rożnym, Machava głową oddaj strzał jednak ten minimalnie kija światło bramki pleszewskiej. Spotkanie kończy się wygrana zespołu Górnika Konin, którzy okazali się zespołem bardziej skutecznym i posiadającym przewagę w środku pola.

Już za tydzień w sobotę zespół Stali Pleszew rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek z zespołem ZKS Zagórów.

Górnik Konin – Stal Pleszew 4:0 (2:0)

1:0 Dawid Śnieg 37’
2:0 Łukasz Frydrych 40’
3:0 Nikolas Machava 50’
4:0 Nikolas Machava 75’

Górnik Konin: Łukasz Jaskulski, Artur Brzuśkiewicz, Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Łukasz Frydrych, Maciej Adamczewski, Maciej Maliński, Michał Zajączkowski, Mateusz Augustyniak, Przemysław Skibiszewski, Wiktor Zasada,

na zmiany wchodzili: Hubert Rachubiński, Maciej Rojewski, Bartosz Kowalski, Sebastian Maciejewski, Nikolas Machava, Jakub Marzyński, Marcin Stryganek,

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Norbert Rogacki, Patryk Maniak, Łukasz Jańczak, Jakub Czajczyński, Szymon Augustyniak, Adrian Chojnacki, Dawid Bilski, Mikołaj Adamek, Krystian Benuszak, Patryk Biegański,

na zmiany wchodzili: Krzysztof Śledzianowski, Mikołaj Kołaczyk, Tomasz Zawada, Norbert Ceglarek, Szymon Kieliszewski,pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363