SP 6 Konin odwiedziły dzieci z przedszkoli nr 6 i 25 na Drzwi Otwarte. Dyrektor szkoły – Grzegorz Jankowiak powitał, przybyłych małych gości i zachęcał do zwiedzania placówki. Dzieci miały okazję usiąść w ławkach szkolnych, pograć w gry edukacyjne na tablicach interaktywnych...

SP 6 Konin odwiedziły dzieci z przedszkoli. Wydarzenie zorganizowano w ramach Drzwi Otwartych szkoły. Jak widać to doskonała forma współpracy z przedszkolami.

Uczniowie klasy III a SP 6 Konin, pod kierunkiem wychowawczyni Leonardy Franczak, przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie kukiełkowe pt. „Calineczka“, którego scenariusz powstał w oparciu o baśń H. Ch. Andersena. Mali goście otrzymali w prezencie, specjalnie przygotowane na tę okoliczność, książeczki z zagadkami, labiryntami, rozsypankami obrazkowymi i kolorowankami. Zostali także ugoszczeni słodkimi niespodziankami – kolorowymi bezami, upieczonymi dnia poprzedniego na zajęciach kulinarnych. Dzieci odwiedziły również bibliotekę szkolną, salę zabaw i świetlicę, gdzie mogły zaspokoić potrzebę ruchu i zabawy.
Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Soki i ich rodzaje. Co warto wiedzieć?
Soki zagęszczane powstają poprzez skoncentrowanie wszystkich wartościowych składników soku wyciśniętego z owoców lub warzyw. Otrzymuje się je poprzez odparowanie wody i aromatu. Soki nie z soku zagęszczonego tzw. NFC, czyli soki bezpośrednie. Otrzymuje się je z soku wyciśniętego z owoców, który jest poddawany pasteryzacji. Soki niepasteryzowane charakteryzują się bardzo krótkim okresem przydatności do spożycia i wymagają chłodniczych warunków transportu. Soki można rozlewać do butelek szklanych lub plastikowych typu aseptic, do opakowań kartonowych lub do opakowań bag-in-box.
Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!