Regaty na Jeziorze Powidzkim [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Regaty na Jeziorze Powidzkim
Regaty na Jeziorze Powidzkim Michał Jasiński
Regaty na Jeziorze Powidzkim. Przystań hotelu „Moran” była bazą Mistrzostw Polski Ziem Zachodnich – finału Pucharu Polski klasy Delphia 24. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary, a szczęściarze wygrali kadłub jachtu Delphia 24.

Regaty na Jeziorze Powidzkim Przystań

Najpierw zmagania na jeziorze, potem gala dla żeglarzy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokazy barmańskie podczas których uczestnicy mogli spróbować własnych sił w żonglowaniu butelkami oraz kasyno gdzie krupierzy rozdali karty i zakręcili kołem ruletki.

Regaty na Jeziorze Powidzkim ściągnęły do Hotelu „Moran” Zbigniewa Stosio, sekretarza generalnego PZŻ, Waldemara Sałatę - wiceprezesa Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 OD oraz Ewę Kot przedstawiciela oleckiej stoczni. Doborowa była też obsada sędziowska – w komisji zasiedli byli olimpijczycy z klasy Finn: Ryszard Blaszka (sędzia główny) i Ryszard Skarbiński (sekretarz).

Podczas zakończenia rozdano trofea i nagrody, rozlosowano czarter jachtu na Bałtyku oraz kadłub łodzi Delphia 24 (tę nagrodę wygrał Marcin Pietrzak). Mistrzostwa Polski Ziem Zachodnich – Puchar Hotelu „Moran” wygrała załoga Pawła Tarnowskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa Piotr Kowalewskiego, a trzecie – Pawła Oskroby (rywalizowało 10 jachtów, rozegrano sześć wyścigów). W klasyfikacji Pucharu Polski (zarówno sterników, jak i jachtów) pierwsze miejsce zajął Paweł Oskroba.