W tym roku Konin będzie gospodarzem największej w Polsce, kilkudniowej imprezy profilaktycznej - Przystanku "PaT". Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Komenda Główna Policji. Akcja prowadzona jest od 2006 roku i patronuje jej Minister Spraw Wewnętrznych.

Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem bezpieczniej” został przyjęty przez Radę Ministrów 18 listopada 2006 roku. Program łączy działania policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W ramach programu „Razem bezpieczniej” organizowany jest program profilaktyczny „Profilaktyka a Ty” („PaT”). Przystanek „PaT” to część programu „Profilaktyka a Ty”. Odbywa się raz w roku, w czasie wakacji. Trwa 5 dni, a biorą w nim udział liderzy programu, wolontariusze oraz grupy teatralne z całego kraju. Uczestnicy imprezy mogą się spotkać z ludźmi sztuki, artystami i muzykami, którzy promują idee Przystanku. Adresatami akcji są przede wszystkim młodzież i studenci, a jej cel to m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów.

W tym roku gospodarzem największej w Polsce, kilkudniowej imprezy profilaktycznej - Przystanku "PaT" będzie Konin. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyła się coroczna konferencja podsumowująca realizację programu, w trakcie której uroczyście przekazano Statuetkę Przystanku, którą z rąk ubiegłorocznych organizatorów odebrali: Prezydent Konina Józef Nowicki, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski oraz Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak.

źródło: KWP w Poznaniu

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!