Przebudowa skrzyżowania Konin Przebudowa skrzyżowania Konin

Przebudowa skrzyżowania Konin (© Beata Pieczyńska )

Przebudowa skrzyżowania - Konin dostanie pieniądze! Ruszy kosztowna i bardzo ważna inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską.

Przebudowa skrzyżowania - Konin dostanie pieniądze!

Konin dostanie jednak pieniądze unijne na przebudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. To dobra informacja, bo w pierwszym rozdaniu wniosek Konina przepadł.

Pieniądze dotrą jednak do nas. Jak się okazuje Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko.

Do kasy Konina trafi prawie 48 milionów z Unii. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji. Ta kosztować ma 56 milionów.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską po 30 latach odkąd zaczęto o niej mówić w końcu zostanie sfinalizowana. To ważna informacja dla wszystkich kierowców. Skrzyżowanie ulic Warszawskiej z Kolską to jest kolizyjne. To skrzyżowanie ruchliwych dróg krajowych 72 i 92 którymi odbywa się ruch tranzytowy.

Jak podkreśla prezydent Konina Józef Nowicki projekt nowego rozwiązania komunikacyjnego jest bardzo nowoczesny. Zawiera budowę ronda, wiaduktu, chodników i ścieżki rowerowej. Inwestycja wystartuje niebawem i potrwa do przyszłego roku.
Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Czytaj także