Protest przed konińską kopalnią! Ponad 250 osób protestowało przed biurowcem KWB Konin przeciwko budowie nowej odkrywki Ościsłowo i rozszerzeniu już istniejącej Tomisławice. Przybyli przedstawiciele rolników, organizacji ekologicznych z Wielkopolski i Kujawsko - Pomorskiego.

Odkrywka Ościsłowo ma powstać w środku gmin Ślesin, Skulsk i Wilczyn. Rolnicy protestują, bo obawiają się pokopalnianych szkód.

- Powstanie odkrywki spowoduje osuszenie terenów rolniczych, obniżenie jakości ziemi, stracą na wartości nieruchomości, domy - tłumaczy Józef Drzazgowski prezes Stowarzyszenia EKO Przyjezierze.

W proteście przed konińską kopalnią uczestniczyli też przedstawiciele kujawsko-pomorskiego w obawie o Gopło. Przybyli ponadto przedstawiciele władz samorządowych gmin regionu konińskiego - ci, których sprawa dotyczy. Zastępca burmistrza Ślesina Sławomir Królak otrzymał petycję od protestujących. Obiecał się z nią zapoznać i doprowadzić do konfrontacji z rolnikami.

Protest przed konińską kopalnią

Protest przed konińską kopalnią odbywał się przed ogrodzonym taśmami i barierkami budynkiem biurowca, którego strzegła ochrona, uniemożliwiając protestującym zbliżenie się do obiektu.

Do protestujących pomimo próśb nie wyszedł nikt z władz PAK KWB Konin. Jedynie związki zawodowe przekazały dokument, który głośno został skrytykowany przez Grzegorza Kulczyckiego - przewodniczącego Sierpnia 80 w woj. Kujawsko - Pomorskim.

- Związkowcy kopalni kwestionują to, co mamy do powiedzenia - skomentował Józef Drzazgowski z EKO Przyjezierza.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!