Prawnik - w biegu - Marcin Janiak pobiegnie w Tokyo dla tych, którzy biegać nie mogą – dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ uczą się wielu rzeczy od nowa.

Prawnik - w biegu - Marcin Janiak pobiegnie w Tokyo dla tych, którzy pokonują w życiu codziennie - inne maratony. Mowa o ludziach niepełnosprawnych, którzy muszą uczyć się żyć od nowa...

Prawnik z Konina, Marcin Janiak znalazł się wśród 35 tys. biegaczy, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)!

Pobiegnie dla osób niepełnosprawnych, które w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ uczą się żyć.

Trwa zbiórka pieniędzy dla fundacji ! Chcecie do niej przyłączyć - wystarczy wejść na PolakPomaga i wpłacić przysłowiowy grosz. To nie wszystko. Na darczyńców czekają nagrody! A może nawet kartka z Tokyo, którą napisze Wam osobiście prawnik z Konina!


Marcin Janiak - to właśnie pomysłodawca akcji. Kilka lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w Fundacji PODAJ DALEJ. Teraz łączy pasję biegania z pomaganiem!

Wspierając jego inicjatywę też możecie pomóc kilku osób niepełnosprawnym zmienić ich życie i spełnić marzenie - by znów mogli być niezależnymi w życiu.

A niezależności niepełnosprawni uczą się właśnie min. w Akademii Życia - Fundacji PODAJ DALEJ w Koninie. Podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach uczą się wszystkiego od początku. Sami zaczynają się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Zaczynają gotować i radzić sobie w łazience.

Akademia Życia to jedyny wyjątkowy projekt - Fundacji PODAJ DALEJ.

Prawnik z Konina chce zebrać dla Fundacji Podaj dalej minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki.
Więcej informacji, o wspaniałej akcji, z która ruszył prawnik z Konina na: https://www.facebook.com/prawnikwbiegu/

Dodatkowych informacji udziela Marcin Janiak:
Tel. 502 614 450, e-mail: janiak@klarp.pl


Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań