Podaj Dalej; Marek Bystrzycki zachęca do działania. Instruktor niezależnego życia w konińskiej fundacji, reprezentant kadry narodowej koszykarzy na wózkach, zagrzewa swoimi działaniami do lepszego wspierania ludzi niepełnosprawnych.

Podaj Dalej; Marek Bystrzycki zachęca do działania

Dociera do osób tuż po wypadkach, wspiera je w trudnych chwilach, a potem towarzyszy im w rehabilitacji i zachęca do aktywności.

Marka Bystrzyckiego spotkać można w Fundacji Podaj Dalej. Przed wypadkiem aktywnie uprawiał sport i pracował jako kierowca ciężarówki. Po wypadku zamknął się w czterech ścianach i nie chciał już robić nic. Dzięki współpracy z fundacją nie tylko zaczął „nowe” życie, ale odnosi duże sukcesy na polu kariery zawodowej
i sportowej.

- Wciąż poszukujemy sposobów na dotarcie do ludzi potrzebujących. Kolejnym, który obecnie testujemy, jest opowiedzenie o Marku i o jego drodze. Jako fundacja wyrażamy ogromną nadzieję, że czytelnicy pomogą nam w rozpropagowaniu historii Marka i że wkrótce będziemy mogli opowiadać historię kolejnych młodych ludzi z sukcesami – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.


Podaj Dalej w Koninie stworzyło nowy serwis internetowy www.historiamarka.pl. Prezentuje tam możliwości i pokazuje, jakie efekty można osiągać we wspieraniu ludzi niepełnosprawnych. To ma być impuls dla innych niepełnosprawnych, którzy przeżywają trudne chwile, przestali wierzyć, brakuje im motywacji, aby zawalczyć o siebie.

W Polsce jest wielu ludzi podobnych do Marka, którzy po wypadku nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z nową rzeczywistością.


Podaj Dalej zaprasza na stronę www.historiamarka.pl, na której znajdziecie wiele cennych informacji, które Wam również mogą się przydać.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!