Tylko trzy odważne kobiety wzięły udział w pierwszym biegu na szpilkach, który odbył się w przerwie VIII Mistrzostw Amatorów w Siłowaniu na Rękę w podkonińskim Starym Mieście. - Pierwsze koty za płoty. Przetarłyśmy szlak – mówiła Monika Kosińska, organizatorka biegu.

Podczas gdy ponad 80 rosłych mężczyzn prężyło muskuły siłując się na rękę, kobiety przygotowywały się do niecodziennego biegu. Wystarczyło mieć obcas wysoki na 7 centymetrów. - Kobiety chcąc wyglądać ładnie zakładają obcasy i biegają w nich choćby do autobusu. Do tego zazwyczaj mają siatki z zakupami. Chciałyśmy pokazać mężczyznom jak to jest biegać na szpilkach – mówiła Kosińska.

Większość siłaczy twierdziła, że nie zdecydowałaby się przejść w szpilkach nawet kroku. Choć zdarzył się wyjątek. - Jakby znalazły się na mnie szpilki, a mam rozmiar 44,5 to bym wziął udział w biegu. Lubię rywalizację – stwierdził Gabriel Kowalski.

Zwyciężczynią imprezy została Alicja Piaskowska ze Starego Miasta, która najszybciej przebiegła trzy wytyczone odcinki w 12 centymetrowych szpilkach. - Nie trenowałam wcześniej. Na szczęście się nie przewróciłam – powiedziała Piaskowska.Najnowsze filmy z serwisu Głos.TV:

Konin. Dzień Patrona w ZSB

Konin. Międzynarodowa wystawa kotów


Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21