Mieszkania treningowe w Koninie - Reportaż w Głosie Wielkopolskim już w piątek, 21 marca. To za sprawą Fundacji Podaj Dalej, która uruchomiła mieszkania treningowe z myślą o osobach niepełnosprawnych, które wprowadziły się do nich ze swoimi marzeniami i nadziejami.

Mieszkania treningowe w Koninie - Reportaż w Głosie Wielkopolskim.

Na łamach największego wielkopolskiego dziennika czytelnicy zajrzą do Konina za sprawą reportażu, który powstał w mieszkaniach treningowych.

.... Sześć sypialń, dwie duże kuchnie i łazienki - wszystko na dwóch kondygnacjach kamienicy na konińskiej Starówce. Wjeżdżam na piętro przeszkloną windą. Po kuchni kręcą się na wózkach trzy dziewczyny. Po chwili dojeżdżają kolejne osoby zainteresowane gościem. Chłopak na wózku chce mi zrobić kawę. Mówi, że robi najlepszą, bo taki dobry mają tu ekspres.

Na stole stoją głębokie talerze po zupie. Dziewczyna je zbiera, a inna dziewczyna brudne naczynia pakuje do zmywarki.

To nie kolonie ani obóz przetrwania ale mieszkania treningowe, w których niepełnosprawni uczą się tego jak samodzielnie dbać o zdrowie, gospodarować pieniędzmi, spędzać wolny czas, przygotowywać posiłki, robić zakupy, prać i sprzątać, co widzę na własne oczy....

To zajawka reportażu, który jutro przeczytają czytelny Głosu Wielkopolskiego. W reportażu nie tylko opis mieszkań ale ich klimat, ludzie i ich historie.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!