W pierwszą rocznicę beatyfikacji bł. Jana Pawła II, sanktuarium w Licheniu wzbogaciło się o niezwykle cenną pamiątkę związaną z polskim papieżem – relikwiarz z krwią Błogosławionego.

W bazylice mniejsze NMPL miała miejsce uroczystość instalacji relikwii – kilku kropli krwi bł. Jana Pawła II na skrawku płótna. A wszystko za sprawą relikwiarza z kilkoma kroplami Jego krwi na skrawku płótna, który znalazł swoje miejsce w kaplicy poświęconej bł. Janowi Pawłowi II.

W samo południe odbyła się uroczystej Mszy św., której przewodniczył Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk.

- Dziękuję ci, Ekscelencjo, za wszelkie dobro, jakiego Licheń doświadczył od Ciebie. To są kamienie milowe w historii naszego sanktuarium. A dziś wyjątkowa uroczystość. Twoje ręce zaniosą tę świętą relikwię do kaplicy bł. Jana Pawła II. Jakżeż cenna jest ta relikwia. Krew, która pulsowała w najwspanialszym sercu, które kochało Boga ponad ludzką wyobraźnię. I dziś przybywa Ojciec Święty w tej relikwii, aby tutaj zamieszkać i upraszać dla ludzi wielkie łaski. Wielkie Bóg zapłać za to - dziękował Prymasowi ks. Eugeniusz Makulski, kustosz senior licheńskiego sanktuarium i budowniczy licheńskiej bazyliki.

Po zakończeniu Mszy św. relikwie papieża-Polaka zostały przeniesione do kaplicy Jego imienia. Tam została odmówiona modlitwa w intencji rychlej kanonizacji bł. Jana Pawła II, a następnie wierni, poprzez ucałowanie relikwiarza, mogli oddać mu cześć.

źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!