Starosta Koniński wspólnie z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wręczyli nagrody laureatom 14. edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. "20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują”.

Mija 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Właśnie ten jubileusz wybrano na temat tegorocznego konkursu.

Jury w składzie: Witold Nowak – Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju, Ewelina Rapeła – Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju, Paweł Figurski – Inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Biurze Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych, wyłoniło następujących zwycięzców:

Grupa I - Łukasz Bartczak, Szkoła Podstawowa w Kawnicach, gm. Golina.

Grupa II - Szymon Starosta, Szkoła Podstawowa w Kramsku.

Grupa III - Andżelika Tęgos, Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku

Wyróżnienie otrzymał Maciej Gil z Zespołu Szkół – Publiczne Gimnazjum w Sławsku, gm Rzgów, który zajął również czwarte miejsce na szczeblu wojewódzkim konkursu.

- Uczestnicy konkursu pokazali w swoich pracach różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby, przekazując w ten sposób znaczenie, jakie ma dla nich praca strażaków dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi - poinformowała Krystyna Grabowska, Naczelnik Wydziału Obsługi Rady i Zarządu Powiatu.

Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z komórkami zajmującymi się zarządzaniem kryzysowym w jednostkach samorządu terytorialnego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!