Koniński Klub Szermierczy - 4 medale dla naszych! [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Koniński Klub Szermierczy
Koniński Klub Szermierczy Koniński Klub Szermierczy
Koniński Klub Szermierczy - 4 medale dla naszych! To wynik z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20. 4 medale ale w tym aż 3 złote zdobyli konińscy zawodnicy. W turnieju indywidualnym Mistrzostwo Polski zdobyła Sylwia Matuszak, która w finale pokonała Martynę Tobiaszewską.

Koniński Klub Szermierczy - 4 medale dla naszych!

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w finałowej ósemce znalazły się ponadto; Weronika Waleriańczyk (6 miejsce), Małgorzata Zawodniak (7 miejsce) i Natalia Nowinowska (8 miejsce).

Dzięki bardzo dobremu występowi w turnieju indywidualnym, ekipa kobiet w turnieju drużynowym została rozstawiona z nr 1. Jak się później okazało nasze zawodniczki potwierdziły prymat i w walce o złoty medal pokonały zespół TMS Sosnowiec 45/26. W drużynie walczyły Sylwia Matuszak, Weronika Waleriańczyk, Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska.

W szabli mężczyzn brązowy medal w turnieju indywidualnym zdobył Mateusz Godlewski, który w półfinale uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 14/15.

W finałowej ósemce znalazł się również Maurycy Dziublewski (8 miejsce)

Drużyna męska została rozstawiona z nr 2 i ostatecznie zdobyła złoty medal pokonując w finale Zagłębiowski Klub Szermierczy 45/44. W drużynie walczyli Mateusz Godlewski, Maurycy Dziublewski, Krystian Borkiewicz i Michał Zandecki.