Drużyna z Konina pierwsza w lewej

Drużyna z Konina pierwsza w lewej (© fot. archiwum )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Adam Jaskólski z Konina został wicemistrzem Polski w lotach balonem na ogrzane powietrze. Zawody odbyły się w Kruszynie, a zorganizował je Areoklub Włocławski.

- Dwa pierwsze dni nie pozwoliły na start ze względu na silne wiatry - powiedział Adam Jaskólski. W zawodach udział wzięły 22 załogi. Komisja sędziowska wyznaczyła trzy konkurencje, wszystkie polegały na kolejnym dolocie do celi-krzyży. Kibice mogli obserwować niewiarygodną precyzję lotów gdy olbrzymie czasze balonów manewrowały w górę i w dół, aby osiągnąć poszczególne cele z dokładnością od jednego do trzydziestu metrów.

Konińska załoga we wszystkich trzech konkurencjach ostatniego lotu osiągnęła dobre wyniki. Mistrzem Polski został Witold Filus Aeroklub Śląski, wicemistrzem Adam Jaskólski Aeroklub Koniński, a brąz zdobył Bartosz Nowakowski Aeroklub Włocławski.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!