(© Fot. Andrzej Kulej)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W latach 2015 – 2018 w Koninie ma powstać nowy wiadukt łączący ul. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia. Na razie nie wiadomo ile miałby kosztować, ale koszty budowy mają pokryć w połowie miasto i PKP. W tegorocznym budżecie miasto przeznaczyło pieniądze na wykonanie dokumentacji tej inwestycji.

Obecnie koninianie żyją budową nowego wiaduktu Briańskiego. W związku z inwestycją przez miasto prowadzą objazdy, które utrudniają życie mieszkańcom. Prace mają się zakończyć w październiku tego roku, a już wiadomo, że w przyszłości budowany ma być kolejny wiadukt nad torami. Połączyć ma on ul. Wyzwolenia i ul. Paderewskiego, a jego powstanie jest wymuszone m.in. likwidacją przejazdu kolejowego na ul. Okólnej.

– Zakres inwestycji obejmie budowę wiaduktu, dróg dojazdowych od ul. Paderewskiego oraz przebudowę ulicy Wyzwolenia do ul. Kardynała Wyszyńskiego – wylicza Jolanta Stawrowska, rzecznik prasowy prezydenta Konina.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki porozumieniu między miastem a PKP. Na razie jeszcze nie wiadomo ile budowa będzie kosztowała, bo jest dopiero na etapie projektowania.
– Koszt budowy wiaduktu mają sfinansować po połowie miasto i PKP. Pozostałe zadania zrealizowane zostaną wyłącznie z budżetu miasta – zapowiada Jolanta Stawrowska. – W tym roku zaplanowano wykonanie dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia. Dla wiaduktu dokumentację przygotuje PKP. Mamy nadzieję, że realizacja inwestycji będzie możliwa w latach 2015 – 2018.

Przy okazji budowy wiaduktu Briańskiego pojawiły się głosy, że jest on zbyt wąski i będzie miał ograniczoną przepustowość. Dlatego przy planach realizacji nowego wiaduktu z góry założono, że będzie on szerszy.
– Wiadukt będzie dwupłytowy i będzie miał po dwa pasy ruchu w każdą stronę – informuje Marek Waszkowiak, zastępca prezydenta Konina.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!