Grand Prix Poznania: wyniki drugiej edycji [ZDJĘCIA]

RED
Grand Prix Poznania
Grand Prix Poznania Michał Stachowiak
W niedzielę na poznańskiej Malcie odbyła się druga edycja Grand Prix Poznania. Tym razem przejazd był nieco trudniejszy niż ostatnio, a tyczki bardziej „podkręcone”. Niektórzy startujący mieli kłopoty z utrzymaniem się „w trasie”. Zdarzyło się też kilka upadków, na szczęście niegroźnych.

W najmłodszej kategorii wiekowej, do 6 lat, triumfowali Anna Skorupska i Hubert Walicki, dla którego był to drugi triumf z rzędu.

W najmocniej obsadzonej kategorii 7-9, gdzie wystartowało łącznie 59 zawodników, niedzielne zawody dziewczynek wygrała Zuzanna Bujalska oraz Jan Płończak, który wygrał również pierwszą edycję.

W kategorii dziewczynek 10-12 ponownie wygrała Natasza Friebe. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Rutowska, która jest jedną z najmłodszych zawodniczek tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców zwyciężył Michał Romański, który był najszybszy także w pierwszej edycji.

Kategorię dziewczyn 13-15 lat ponownie wygrała Katarzyna Skorupska, z kolei wśród chłopaków najszybszy był Sebastian Stęplowski, który sporo „namieszał” w czołówce. Jednak do zakończenia cyklu Grand Prix jeszcze trzy starty, dlatego w klasyfikacji generalnej dojdzie zapewne do jeszcze niejednej zmiany.

Najszybsze ściganie było jednak w kategorii 16-19 lat. Pierwsza na mecie Aleksandra Chojnacka pojechała w czasie 11.32 s, natomiast Jacek Woźniak wygrał z czasem 10.84 s.

Wśród kobiet w wieku 20-34 lat pojechała jedynie Barbara Kot, natomiast wśród trzech startujących mężczyzn najszybszy był Jakub Kowalski. W kategorii kobiet powyżej 35 lat pojechała tylko Danuta Ostrowski, wśród mężczyzn było 7 uczestników, a wygrał Piotr Ogarzyński z czasem 11 sekund.

Tradycyjnie już zawody zakończyły zmagania snowboardzistów. W najmłodszej kategorii do 12 lat wystartował jedynie Albert Kistowski. W kategorii 13-15 lat pierwsza na mecie była Karolina Płaza i Mikołaj Rutkowski. Kategorię 16-19 lat wygrał Piotr Pużak, wśród dziewcząt żadna ze zgłoszonych zawodniczek nie pojawiła się na starcie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI!

Kolejne Grand Prix odbędzie się 1 lutego 2015 roku. Jeśli pogoda pozwoli, już na śniegu. Do końcowej klasyfikacji liczą się najlepsze wyniki z 4 edycji na 5 możliwych.