Górnik Konin pokonał KKS Kalisz 1:0 [ZDJĘCIA]

Beata Pieczyńska
Górnik Konin pokonał KKS Kalisz 1: 0
Górnik Konin pokonał KKS Kalisz 1: 0 Beata Pieczyńska
Górnik Konin pokonał KKS Kalisz 1:0. Naprzeciwko siebie usiedli również kibice dwóch drużyn. Mecz uznany za spotkanie podwyższonego ryzyka chronili nie tylko konińscy policjanci. Wspierali ich koledzy z innych jednostek.

Czwartoligowe zespoły Górnik Konin i KKS Kalisz spotkały się na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie.

Choć przed meczem wydawało się, że adrenalina kibiców kipi i czuć to było również na stadionie, mecz przebiegł tak jak powinien. Była wojna, ale na … tylko na głosy.

Górnik Konin pokonał KKS Kalisz 1:0

Na Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego dotarło w sumie około 1300 osób. Spotkanie czwartoligowych drużyn z Wielkopolski oglądał wojewoda Piotr Florek. Towarzyszył mu zastępca prezydenta Konina Sławomir Lorek.

Górnik Konin - KKS Kalisz - grali na remis

Spotkanie nie było emocjonujące. Strzałem w poprzeczkę bramkarza KKS Kalisz rozbudził trybuny Łukasz Kujawa. Druga połowa przebiegała równie spokojnie. Ucieszył dopiero celny strzał Marcina Stryganka, który padł dosłownie w samej końcówce meczu – w 90 minucie.

Górnik Konin pokonał KKS Kalisz. Kibice w drodze na mecz [ZDJĘCIA]

- To był mecz typowo na remis. Obie drużyny pokazały porównywalny poziom. Zawodników KKS Kalisz zjadała trochę presja. Koniński stadion, tysiąc kibiców Górnika - gdzieś to podwiązało im nogi - podsumował spotkanie trener KKS Kalisz Grzegorz Dziubek.

- Gra była wyrównana. To nie był mecz walki. Cieszę się z bramki, ale nie jestem zadowolony z gry moich zawodników – skomentował spotkanie trener Górnika Konin – Paweł Nowacki. - Wynik cieszy, gra mniej. Mecz był średni – podsumował.

Górnik Konin - KKS Kalisz 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Stryganek
Widzów: ok. 1300.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!