Akcja "Sprzątanie Świata" Koninie i Żychlinie [ZDJĘCIA]

W strugach deszczu, ale z entuzjazmem zainaugurowano w Koninie 18. już akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna była dedykowana lasom.

1/20
fot. archiwum
W Parku im. Chopina posadzono pamiątkowy dąb, a uczniowie konińskich szkół uporządkowali otoczenie swoich placówek.

Podobnie było w gminie Stare Miasto. Gminna akcja „Sprzątania Świata” rozpoczęła się w Zespole Szkół w Żychlinie. Akcji na terenie gminy towarzyszyło zbieranie elektrośmieci. W Starym Mieście, Żychlinie oraz Żdżarach mieszkańcy gminy mogli oddać problemowe odpady z gospodarstw domowych, otrzymując za nie drzewko – świerki ofiarowane przez Nadleśnictwo Konin.

Akcję podsumowało spotkanie w Konińskim Domu Kultury, gdzie młodzież mogła popisać się swoją ekologiczną wiedzą w konkursach. Uświetniły je występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z gminy Stare Miasto. Zaprezentowały się Zespół Uśmiech z Liśca Wielkiego, Interwałki z Żychlina, Zespół Lawina oraz solistki przygotowane przez Beatę Górną w Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście.

Chociaż akcja prowadzona jest już od tylu lat, ciągle jest co sprzątać. Udział w niej dzieci ma wyrabiać w nich pozytywne nawyki ekologiczne.
- Wierzę, że ludzie potrafią się zmienić. Może jestem niepoprawną optymistką, ale ciągle mam nadzieję, że obudzimy się zanim nastąpi katastrofa ekologiczna – powiedziała Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia, inicjatorka Akcji Sprzątania Świata w Polsce, która gościła w Koninie i Żychlinie.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia.
∨ Czytaj dalej

Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


AK AK
źródło: Głos Wielkopolski

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar
Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię