Kilkuset miłośników średniowiecza i kilka tysięcy turystów odwiedziło już VII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, który wczoraj ruszył w Lądzie. Przed dwa dni w grodzie, podgrodziu i Klasztorze można zobaczyć jak żyli, ubierali się i walczyli wczesnośredniowieczni wojowie.

Kramy ze staropolskim jadłem, stoiska rzemieślników i pokazy walki wojów przyciągają do Lądu turystów z całego kraju. - To największa impreza kulturalna w naszym powiecie, na którą z roku na rok przyjeżdża coraz więcej pasjonatów średniowiecza – mówi Joanna Słowińska, kierownik wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Poza licznymi atrakcjami, dziś w Klasztorze w Lądzie o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z prof. Jadwigą Staniszkis.Najnowsze filmy z serwisu Głos.TV:

Konin. Krzysztof Majchrzak i kinie offowym

PKS Konin przejmuje kursy PKS Koło

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

andrzej (gość)

Byłem pierwszy raz za namową znajomych i faktycznie nie żałuję. Z łuku postrzelaliśmy, muzyczki posłuchaliśmy i naprawdę oby jak najwięcej takich powrotów do przeszłości :)

ania (gość)

Super wydarzenie. Każdy powinien tam być i zobaczyć. Zresztą już na tym filmie widać klimat:) Jak dla mnie rewelacja. pozdrawiam

słowianka (gość)

Świetna impreza!W każdym miejscu dzieje się coś ciekawego...doskonała lekcja historii na żywo :-) Brawo!