Jest młoda, utalentowana i wielokrotnie nagradzana na krajowych i międzynarodowych mistrzostwach. Niedawno dowiedziała się, że Fundacja Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich "Porozumienie bez barier" przyznała jej stypendium. Mowa o Annie Matlewskiej z Goliny, która swoją przygodę z tańcem i śpiewem zaczęła w wieku 5 lat.

- Wysłałam tam wniosek, bo chciałam żeby Ania mogła się dalej rozwijać, a wszystkie warsztaty, lekcje i wyjazdy na konkursy czy mistrzostwa są bardzo kosztowne. Wiem, że Jolanta Kwaśniewska już od 15 lat wspiera młode talenty i nie łatwo jest dostać od niej takie dofinansowanie - wyjaśnia Żaneta Matlewska, mama Ani.

W tym roku spośród 256 wniosków para prezydencka wybrała zaledwie 20.

- Po ogłoszeniu wyników otrzymałam telefon z "Porozumienia bez barier" i okazało się, że komisja była pod wielkim wrażeniem Ani. Przygotowałam ogromną teczkę z jej osiągnięciami podzielonymi na te piosenkarskie, taneczne i recytatorskie, a także szereg rekomendacji od ludzi, z którymi pracowała - mówi mama młodej artystki.

- Dla mnie to zaszczyt być zauważoną przez parę prezydencką. Na pewno dobrze wykorzystam te środki - mówi 16-letnia Ania.

Młoda artystka marzy o karierze aktorki i już teraz ciężko pracuje po to, by za kilka lat dostać się do szkoły filmowej. Jak twierdzi, scena to jej życie i nie chce w życiu robić niczego innego.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? p.dobersztyn@glos.com

Komentarze (6)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

LUIZA (gość)

ANIU cały KONIN i GOLINA gada o TOBIE, a ja nic nie wiem???? Gdzie CIĘ można podziwiać??? Czekamy na newsy.

Ktoś xD (gość)

no no , Gratulację.:) Pięknie śpiewasz, świetnie tańczysz, młoda artystka :D Nie no, fajnie że realizujesz to co kochasz, bo inni się tego boją. :) Pozdrawiam

Karolina (gość)

To cudownie,że Ania dązy do realizacji marzeń. Ciężka praca popłaca.Jeteś cudowna!!! Czekamy na dalsze newsy...

Iwona (gość)

Aniu, tak trzymaj, jesteś młoda i zdolna, masz wielki talent. Miałam okazję Cię podziwiać i jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam Ciebie i wielki szacunek dla MAMUŚKI

Znajoma (gość)

Jak najbardziej popieram. Ania jest naprawdę utalentowana, a w swoja pracę wkłada całe serce.

Tomek (gość)

To niezwykłe wyróżnienie!! Aż miło się śledzi rozwój,osiągnięcia tej młodej osóbki. To przykład ,że warto pracować i ścigać marzenia! Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę spełnienia marzeń i dalszych sukcesów!