W strugach deszczu, ale z entuzjazmem zainaugurowano w Koninie 18. już akcję „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna była dedykowana lasom.

W Parku im. Chopina posadzono pamiątkowy dąb, a uczniowie konińskich szkół uporządkowali otoczenie swoich placówek.

Podobnie było w gminie Stare Miasto. Gminna akcja „Sprzątania Świata” rozpoczęła się w Zespole Szkół w Żychlinie. Akcji na terenie gminy towarzyszyło zbieranie elektrośmieci. W Starym Mieście, Żychlinie oraz Żdżarach mieszkańcy gminy mogli oddać problemowe odpady z gospodarstw domowych, otrzymując za nie drzewko – świerki ofiarowane przez Nadleśnictwo Konin.

Akcję podsumowało spotkanie w Konińskim Domu Kultury, gdzie młodzież mogła popisać się swoją ekologiczną wiedzą w konkursach. Uświetniły je występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z gminy Stare Miasto. Zaprezentowały się Zespół Uśmiech z Liśca Wielkiego, Interwałki z Żychlina, Zespół Lawina oraz solistki przygotowane przez Beatę Górną w Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście.

Chociaż akcja prowadzona jest już od tylu lat, ciągle jest co sprzątać. Udział w niej dzieci ma wyrabiać w nich pozytywne nawyki ekologiczne.
- Wierzę, że ludzie potrafią się zmienić. Może jestem niepoprawną optymistką, ale ciągle mam nadzieję, że obudzimy się zanim nastąpi katastrofa ekologiczna – powiedziała Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia, inicjatorka Akcji Sprzątania Świata w Polsce, która gościła w Koninie i Żychlinie.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!